Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi alapján lesz szimpatikus...

Mi alapján lesz szimpatikus egymásnak két ember, milyen tudományos magyarázata van ennek?

Figyelt kérdés
Itt most zárjuk ki a szerelmet, csak a barátságokra gondolok. Akár egyneműek közt, akár fiú-lányra.

2013. dec. 30. 23:59
 1/2 anonim ***** válasza:
A biológiai folyamatokat kizárva (feromonok pl) szerintem csak szociális aspektusból közelíthető meg a kérdés. Ha olyan értéket látsz valakiben - legyen az akár külső, akár belső - ami számodra pozitív, az abba az irányba dönti a mérleget. Ahhoz, hogy hasonló értékrendetek legyen, nektek is hasonlítanotok kell egymásra, vagy lennie kell olyan tulajdonságának, amit irigyelsz. Ha kölcsönösen van irigyelt tulajdonságotok mindkettőtöknek, és ezt egymás javára is tudjátok fordítani, akkor az egyszerű szimbiózis következik be, aminek az előnyeit az evolúció folyton folyvást bizonyítja. A szimbiózis érdekében keresünk társakat, ezzel nő a túlélési esélyünk, javul az életminőségünk, boldogsághormonokkal jutalmaz az agyunk.
2013. dec. 31. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tudományosan?Nekem az jön be akivel tudok vitázni,akármin is!Ott az a tényező is,hogy legyen okosabb tőlem,az az illető nagyon szimpatikus nekem,hogy ő magyarázza el a dolgokat,amikhez én nem értek.
2013. dec. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!