Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A molekulákat, ha polárisak...

A molekulákat, ha polárisak csak dipólusos molekulának lehet hívni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a kötések lehetnek polárisak és apolárisak is, és tudom, hogy a kötések következtében egy molekula is lehet apoláris vagy dipólusos, de nem hívhatom azt is egyszerűen poláris molekulának?

2013. dec. 31. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Hívhatod. Mindenki tudni fogja, hogy miről beszélsz. Azonban nem az a neve. Szóval, ha pl. érettségi vizsgán szóbelizel, akkor inkább dipólus molekulákról beszélj poláris helyett. Még akkor is ezt javaslom, ha nem igazán tudok olyan vizsgabiztost elképzelni, aki ezért pontot vonna le...
2013. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is polárisnak hívom őket általában, és még senki nem szólt be ezért.
2013. dec. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. dec. 31. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem régen a tanárom elmagyarázta, hogy a molekulákon belül a poláris és a dipólus között is van különbség. De már nem emlékszem, mert akkor sem értettem, mikor elmondta ...:)
2014. jan. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!