Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hány öt-, ill. hatszögű lapja...

Hány öt-, ill. hatszögű lapja van egy szabványos focilabdának?

Figyelt kérdés

2013. dec. 31. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A focilabdát 20 hatszög és 12 ötszög lapból varrják össze. Sokban hasonlít az (5, 6, 6) jelölésű félig szabályos poliéderre, amit az ikozaéderből származtathatunk úgy, hogy az ikozaéder csúcsait az élharmadoló pontoknál levágjuk.
2013. dec. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 1. 11:14
 3/6 anonim válasza:
Hogyan tudom ezt kiszámolni?
2016. ápr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Észreveszed, hogy a focilabdát úgy kapjuk, hogy egy ikozaédernek levágjuk a csúcsait az élharmadoló pontoknál.
2016. ápr. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jah, ezt két és fél éve is leírtam, csak így két és fél órával éjfél után nem vettem észre… Akkor szerintem írj ki egy új kérdést, mert én annál jobban nem tudom elmagyarázni. (Esetleg kopipésztelhetnék még dolgokat a Wikipédiáról, hogy mi az az ikozaéder, de arra talán képes vagy, hogy rákeress.)
2016. ápr. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

20 hatszög

12 ötszög

metszéspontok száma 60

a C60 képletű fullerénmolekulára hasonlít

[link]

2016. dec. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!