Legyek fizikus?

Figyelt kérdés
mennyire keres jól ? elhelyezkedni mennyire tud ? nehéz szakma ? jó fejem van enyhén lusta vagyok és érdekelnek a természettudományok föleg a fizika és ha igen melyik egyetem a legjobb elte ,müegyetem pécsi, szegedi mennyi a tanulási idö az alap három éven kívül? györ közelében lakok 16 éves vagyok de leginkább a jövöm érdekel nem pedig a középiskola
2014. jan. 2. 17:02
 1/5 anonim válasza:
100%
Legyél fizikus! De készülj fel hogy orrba szájba matekot és fizikát fogsz tanulni! Szerintem tanulj előre amennyit csak tudsz!! ;-)
2014. jan. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

\\mennyire keres jól ? \\


Jól keres, attól függ hol helyezkednél el vele, illetve mire szakosodnál? Kutatók annyira "nem" keresnek jól, de egy napot sem fognak éhezni. Ha mérőként dolgozol kifejezetten nagy számot ér el a fizetésed.



\\elhelyezkedni mennyire tud ?\\


Ha jól csinálod, akkor annak nyoma is lesz és el tudsz helyezkedni.



\\nehéz szakma ? jó fejem van enyhén lusta vagyok és érdekelnek a természettudományok föleg a fizika\\


Ennél nehezebbet nem találsz. A tudásod a végére matematikából vetekedni fog egy matematikuséval. Különösen, ha teszel a dologért a szabad idődben is. A fizika ami erre jön nehezebb, itt nem csak levezeted az egyenleteket, mint matematikában, hanem értelmezed is több szinten. Ezt meg tanulni, időbe és rengeteg munkába telik. A lustaságoddal kezdened kell valamit, itt nem lehetsz az. Ha nem csodálod, nem rajongsz a fizikáért és nem az az életed értelme, akkor 95%, hogy nem fogod tudni megcsinálni. Ha még is az 5%-ba esel semmire nem leszel jó, mert mivel nem szeretted és teher volt számodra, nem tanultad meg a jól dogokat és végül nem kaptál egy szép kerek képet az általunk ismert világról, csupán egy felszínes átláthatatlan kusza hálót.



\\és ha igen melyik egyetem a legjobb elte ,müegyetem pécsi, szegedi mennyi a tanulási idö az alap három éven kívül? györ közelében lakok 16 éves vagyok de leginkább a jövöm érdekel nem pedig a középiskola\\


Más dolog, hogy melyik a leghíresebb és a legjobb, utóbbit nem fogja neked senki se tudni megmondani, amíg nem próbálta ki az összeset. Erősen tanár függő, na meg persze diák függő is. Amit tudni kell, hogy Matematikus, fizikus képzettség esetén a BSc, tehát a három éves alapképzéssel nem érsz semmit. Magyarországon nem találsz munkát, mivel ez csak alapozásról szól. El kell végezned az MSc képzést is, ez általában két év, utána a fizikus mester diplomáddal már lesz rá kereslet. Az egyetemen semmit nem fogsz tanulni, vagy legalább is csak nagyon keveset, ott megérteni fogod a dolgokat, megtanulni azt magadnak kell otthon, ami igazán hosszas, nehéz és ember próbáló dolog lesz, de nagyon megéri és ezt nem a pénz miatt mondom, hanem mert rájössz arra, hogy milyen csodálatosan működik a világ. Egyébként a lakhelyedhez közelebb is van fizikus képzés. Első sorban azt döntsd el, hogy mire akarsz szakosodni és utána nézz iskolát.

2014. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kösz egyébként én 90 százalék hogy fizius akarok lenni mert az az ami legjobban érdekel györ közelében én nem találtam természettudomány egyetemet meg tudod mondani hogy hol van ?Xd
2014. jan. 2. 19:08
 4/5 anonim ***** válasza:
ELTE TTK Fizika BSc.
2014. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha fogékony vagy a fizikára, akkor miért ne? Az enyhe lustaság talán még bele is fér ebben az esetben. De készülj fel, hogy az eleje nehéz lesz.
2014. jan. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!