Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mozgási energiából fizikai anyag?

Mozgási energiából fizikai anyag?

Figyelt kérdés
Van nekünk egy zseblámpánk amit egy dynamo-val lehet tölteni és azon gondolkoztam hogy puszta mozgási energiából hogy jön nnek létre fotonok? Mivel a foton is fizikai anyag, és neten olvastam hogy a fotonoknak is van tömegük.
2014. jan. 4. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:

"Van nekünk egy zseblámpánk amit egy dynamo-val lehet tölteni és azon gondolkoztam hogy puszta mozgási energiából hogy jön nnek létre fotonok?"

Itt több dolog történik:

1. A dinamó hajtásával (mozgási energia) elektromos áramot (elektromos energia) állítunk elő, amit az akkumulátorban tárolunk (kémiai energia).

2. Az akkumulátorból származó elektromos áramot a zseblámpa izzója/ledje fénnyé alakítja - az elektromos áram elektronjai az izzóban levő atomokban található elektronokat magasabb elektronpályákra "lőkik", így fotonok jönnek létre.

2014. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a fotonok "anyaga" az izzószálból van?
2014. jan. 4. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!