Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan készüljek fel, mire...

Thundergoth kérdése:

Hogyan készüljek fel, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Az SZTE Ságvári Endre Gyakorló gimnáziumba szeretnék jelentkezni fizika szakra. Mivel oda kell fizika szóbeli azt szeretném megtudni,hogy hogyan, milyen módszerrel tanuljak. A tanulást már elkezdtem úgy, hogy 3szor elolvastam a 7-es könyvet és a 8-os könyv azon részeit amik benne lesznek. Hogyan tovább? És mire számítsak a szóbelin, hogy fok lezajlani az egész?
2014. jan. 5. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A könyv elolvasásainak száma érdektelen. De vajon el is tudod a saját szavaiddal mondani, miről szól egy fejezet? Mert ha igen, akkor érted és lesz esélyed, ha nem, bele fogsz zavarodni, ha másképp kérdeznek, ahogy a könyvben áll. Kérj meg valakit, hogy különféleképpen kérdezzen. Ha megérted a kérdést, már jó. Ha válaszolni is tudsz, nyertél. Ez nem olvasással, hanem gyakorlással érhető el és derül ki.
2014. jan. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ. Tehát mondjam el hogy mit tartalmaznak az egyes fejezetek. És hogy zajlik le a szóbeli felvételi?
2014. jan. 5. 13:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A rituálé szerint nem tudom, de a kérdések szempontjából annyiban különbözik az iskolai felelettől, hogy esetleg hagynak felkészülni (egy papírlapon összeírod magadnak, miről szeretnél beszélni - ezt sose írjuk le részletesen, idő sincs rá). Aztán már csak mondod szép kerek mondatokban. Lehet, hogy belekérdeznek (tanárfüggő), akkor válaszolsz.


Fizikánál nem árt tudni a mértékegységeket, és azok átváltását, úszhat el ezen akár minden. A fizikai folyamatok és törvények logikus dolgok, ezért nem kell hosszú mese, mint az irodalomban. Szép rövid mondatokban, logikus felépítéssel (hogy mi miből következik).

2014. jan. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a választ
2014. jan. 5. 15:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezeken kívül, ha minden témakörből megoldasz pár példát, az is sokat lendíthet a dolgon.
2014. jan. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam viszont nem tudom eldönteni hogy sok könnyû feladattal készüljek vagy kevesebb de nehezebb típusú feladatokkal. Valószínûleg ott is amelyik témakörhöz lesz feladat az nem lesz könnyû mivel nem arra a szintre kíváncsiak amelyiket minden más tanulónak teljesítenie kell. Ha esetleg tudnál mondani olyan honlapot ahol nehezebb feladatok vannak azt nagyon megköszönném
2014. jan. 6. 16:39
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) Felvettek a suliba
2014. márc. 25. 20:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulálunk!
2014. márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!