Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Genetika feladatban segítene...

Genetika feladatban segítene valaki? Két heterozigóta szülőt keresztezünk egymással.

Figyelt kérdés

Mi a valószínűsége annak, hogy két heterozigóta szülő (Aa x Aa) házasságából születő négy gyermek közül három domináns fenotípusú lesz.


Válaszlehetőségek: A.44% B.60% C.56% D.10% E.36%

A megoldókulcsban nincs benne a válasz erre a kérdésre.


Én így számoltam: (3/4)^3 * (1/4) * (4 nCr 1)

...és így az jön ki, hogy 42,1875%. Ilyen lehetőség nincsen.


Előre is köszönöm a segítséget! 17/F



2014. jan. 6. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
nekem kijött a C !
2014. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És megtudhatom, hogy hogyan gondolkoztál? :)
2014. jan. 8. 20:37
 3/7 anonim ***** válasza:
kiszámoltam mennyi az esélye annak, hogy domináns fenotípusú legyen, amit te is megtettél ugye a 3/4 aztán ezt megszoroztam 2^4-nel, mert ennyi lehetséges kimenetele lehet annak, hogy egy gyerek vajon mi lesz. bár ahogy ezt írom, most furán hangzik:D
2014. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ahogy megcsináltad az biztos jó? :)
2014. jan. 11. 12:29
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem is 42 lett
2014. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lett azóta valami előrelépés a feladattal kapcsolatban?

(Én is binomiálissal számoltam volna, de gyanús, hogy nem erre gondolt a feladat. Valahol az A és a C között lehet a megoldás, mert ezek adnak komplementer események valószínűségét. Bár a 82%-os válaszadó magyarázatát nem egészen értem, és ebből hogy jön ki a C?)

2014. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincsen semmi fejlemény! Továbbra sem tudom, hogy hogyan lehetne máshogy számolni. Azóta viszont találtam egy másik genetika feladatot is, valószínűleg ki fogom írni azt is.
2014. jan. 20. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!