Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha nehézvízzel zuhanyozom,...

Ha nehézvízzel zuhanyozom, kevésbé lesz párás a fürdőszoba?

Figyelt kérdés

2014. jan. 21. 01:12
 1/9 cicwarek ***** válasza:
100%
Kisebb a párolgáshője, de a különbség csak 1-2%-os lesz, nem érzékelhető.
2014. jan. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:
73%
A vízcseppek nehezebbek, tehát elvileg gyorsabban leül a pára.
2014. jan. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 EagleHUN ***** válasza:
37%
Igen, ha megtudod fizetni. :)
2014. jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
csak akkor párolog kevésbé, ha meg tudom fizetni? Ez elég fura. Én azt hittem a fizika törvényei univerzálisak, és nem függnek az anyagi állapotomtól, mármint a pénzügyitől
2014. jan. 21. 21:28
 5/9 EagleHUN ***** válasza:
41%

Mindenképpen kevésbé párolog, de elenyésző a különbség a normál vízhez képest. (Ahogy már a korábbi hozzászólók is kifejtették)

Viszont én arra utaltam hogy a nehézvíz ára jóval drágább mint a csapvízé.

A 99,9%-os nehézvíz kilónkénti ára $430. És ugye ebben az esetben (ellenben a normál vízzel) az 1kg nem egyenlő 1l hiszen a nehézvíz nehezebb!

Fordítva meggondolva 1l nehézvíz több mint 1kg.

Ha van 4-5000 dollárod egy rövid zuhanyzásra hajrá. XD

2014. jan. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dr. Zozo válasza:
100%
Ne bántsuk már a kérdezőt! Nem egy praktikus kérdés, de látszik, hogy forog az agya.
2014. febr. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És ha nehézvizet iszom minden nap akkor kisimulnak a ráncaim?
2014. aug. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
#7: Erre a tríciumosat ajánlom. Drágább, de facán sugároz, a ravatalon kisimulnak a vonásaid.
2014. aug. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 EagleHUN ***** válasza:

"És ha nehézvizet iszom minden nap akkor kisimulnak a ráncaim?"

Tuti Nem.


De jó kérdés lenne belőle mi van ha az ember tisztán nehézvizet iszik folyamatosan?

Milyen hatást gyakorolna az embolizmusunkra? (Lévén hogy a nehézvíz molekulák közti gyenge kötések energiája is a más. Így a kémiai reakciók lejátszódási folyamata, sebessége stb is módosulhat tőle! Plusz a 2 Deutériumatom más szögben kapcsolódik egymáshoz képest az Oxigén atomhoz mint a normál H atomos víznél!)

Szóval ezek az "apró" különbségek mit és mennyiben hatnának a biológiai szervezetekre?

Illetve ha az adott szervezet mégsem pusztul el emiatt, hanem beépíti a D2O-t akkor az ugyanakkora térfogatú ember jóval nehezebb lenne?

2014. aug. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!