Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a legerősebb mestersége...

Melyik a legerősebb mesterséges méreg a világon?

Figyelt kérdés

Az erőset ebben az esetben a halálos dózisra értem.

A botulin ugye a legerősebb természetes kb (90 nanogramm kell egy 70 kilós embernek, bár az adatok eltérőek). De mivel sok helyen kiemelik, hogy természetes, feltételezem van ennél erősebb mesterséges. Vagy nincs? Sajna neten nemigen találtam értelmes infót.

Mielőtt valaki megkérdezi, csak kiváncsi vagyok, nem akarok senkit megölni meg ilyesmik:P

Köszi a válaszokat.


2009. dec. 4. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Olvass a Sztrichin után, hatásos méreg.
2009. dec. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki, hogy nincs erősebb. Persze nem zárhatjuk ki, hogy vegyi fegyverek fejlesztésekor nem hoztak létre ilyen anyagot, de azt nyilván nem verték nagydobra.
2009. dec. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

HF (hidrogen-fluorid)

[link]

2009. dec. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legerősebbek valószínűleg természetes mérgek: a botulinum és a tetanus toxinja.


Nagyon erősen toxikusak a transzurán fémek (pl. plutónium) és harci gázok, mint pl. a VX, kisebb mértékben a soman, tabun.


Igazából kevés értelme van rangsort felállítani, mert ezeknél mind más a szervezetbe jutás módja, tehát nehéz megmondani, melyik a "legmérgezőbb". Pl. VX-et be lehet lélegezni, a plutónium legfeljebb forgácsként kerülhet a szervezetbe egy laborbalesetben.

2009. dec. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
eléggé erős még a 2,3,7,8,-tetraklór-dibenzo-para-dioxin is, erre a vegyületre mondják simán csak a dioxint
2009. dec. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
TCDD
2011. aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!