Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Beugratós fizikai kérdés,...

Wadmalac kérdése:

Beugratós fizikai kérdés, megoldás?

Figyelt kérdés

Csak szórakozásképpen fizika kedvelőinek:

Van egy medencém, tele vízzel.

A fenekéről elszabadul egy (mondjuk 0,01 mol) nitrogén-buborék.

Ez a fenékről a felszínig X idő alatt ér el.

Változik-e, és ha igen, hogyan a felszínre emelkedés ideje, ha 1G helyett 10G a tömegvonzás?

:)



2014. febr. 3. 08:11
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Hát amennyire át tudtam futni, jónak tűnik.

De ha bonyolítani akarom, azért lehet (ezért veszélyes az elvi példa), az eredeti tízszer akkora bubi nem feltétlenül (szinte biztosan nem) marad egyben, szétesik sok kicsi bubira és akkor a közegellenállás téma már nem érvényes, csak a felhajtóerő különbsége.

Ha egy huszárvágással kihagyom a közegellenállást (kijelentem, hogy fix, azonos térfogatú bubikra szétesik a nagybubi mindkét esetben), akkor csak a bubitömeghez képesti felhajtóerő eltérések maradnak. Az marad, mert a bubisűrűségek a 10G esetén akkor is nagyobbak lesznek.

2014. febr. 4. 12:29
 22/23 anonim ***** válasza:

"...kijelentem, hogy fix, azonos térfogatú bubikra szétesik a nagybubi mindkét esetben..."

Azt hiszem, hogy ez nagyon nem igaz - főleg nagyobb mélységben - 1+x és 1+10x nyomás esetén.

2014. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

#22:

Lehet. Csak mivel a víz viszkozitása a nyomással nem változik (legalábbis minket érdeklő mértékben nem), gondolom, a bubik mérete (mármint az a méret, ami egyben tud maradni) nyomástól független. Nem hiszem, hogy a benne lévő gáz sűrűsége sokat számítana ebben. Legalábbis 1 vagy 10 bar nyomás esetén.

2014. febr. 5. 06:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!