Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a válasz ezekre a kérdésekre?

Mi a válasz ezekre a kérdésekre?

Figyelt kérdés

Holnap írunk fizikából és már 3 korrepetáláson is részt vettem, de nem azt magyarázták el amit kéne (pedig én megmutattam, hogy melyiket kéne). A füzetembe meg nincs leírva az anyag mert beteg voltam amikor vettük és holnap meg dolgozat, én meg teljesen el vagyok veszve.

1. feladat: Mekkora erő hat arra a 60 kg tömegű testre, melynek sebességét 4s alatt 5m/s-ra növeli az? (575 N)

2. feladat: Mekkora erővel nyomja a lift padlóját a 90 kg tömegű mosógép amikor a lift

i, 1,2 m/s2 gyorsulással indul a földszintről felfelé? (1008 N)

ii, 1,2 m/s2 gyorsulással indul a 10. emeletről lefelé? (792 N)

3. Mekkora a rendszer gyorsulása és a kötélben ébredő erő, ha

m1= 50 kg és m2= 10 kg? (20/30 m/s2(<- ez itt húsz harmincad akar lenni törtvonallal) és ; 100/3 N)

4. feladat: Mekkora a rendszer gyorsulása és a kötélben ébredő erő, ha m1= 15 kg és m2= 20 kg? (10/7 m/s2, 1200/7 N)

5. feladat: álló csónakba 70 kg tömegű ember 15 m/s2 sebességgel ugrik be. Mekkora sebességgel haladnak tovább, ha a csónak tömege 230 kg? (3,5 m/s)

6. feladat: 0,7 kg tömegű álló golyóba 1,3 kg tömegű 6 m/s sebességű golyó ütközik rugalmatlanul. Mekkora az ütközés utáni sebességük? (3,9 m/s)

Ehhez hasonló feladatok lesznek a dolgozatba csak más számokkal.

A választ előre is nagyon megköszönöm! ^^



2014. febr. 3. 19:21
 1/1 anonim ***** válasza:
A válasz az ezekre a kérdésekre, hogy túl sokan vannak.
2021. szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!