Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Adott egy n oldalú (n-->végtel...

Adott egy n oldalú (n-->végtelen) szabályos sokszög. R1 a beírható, R3 a körülírható, R2 pedig a sokszög területével = területű kör sugara. C= (R3-R1) / (R2-R1). C=?

Figyelt kérdés
Azaz, R1 és R3 között hol van R2: felénél, 1/3-nál, 2/3-nál, 1/pi-nél, ...?

2014. febr. 4. 15:00
 1/7 anonim válasza:
Mi a kérdés ? A C-t most írtad le, ha numerikusan érdekel helyettesítsd be r1=1*3 r3=2/3 r71/PIT és számold ki számológéppel
2014. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hátha ért valaki egy kicsit a matekhoz, és megmondja, mielőtt nekiállok 100, 1000, 1000000 oldalú sokszögek R1, R2, R3-jának, C-jének számításához...
2014. febr. 4. 15:37
 3/7 anonim válasza:
Amíg nem írod le árthetően a kérdésedet, addig nem kapsz választ se rá. Itt ez van. Nem tudjuk kitalálni mit akarsz kérdezni, ez nem ezotéria kategória :P
2014. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mennyi C határértéke, ha n tart a végtelenbe?
2014. febr. 4. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
3
2014. febr. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Hogy jött ki?
2014. febr. 5. 10:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha csak az eredmény kell, akkor az az egyszerűbb módszer, hogy veszel egy viszonylag sok oldalú sokszöget, és egyszerűen kiszámolod. Illetve az egyszerűség kedvéért én nem az oldalszámot vettem paraméternek, hanem annak az egyik háromszögnek a központi szögének a felét, amire a sokszöget fel lehet bontani. Mondjuk alfa=0.01 radián. Így elég egyszerűen kijön, már nem olyan kis számokra is, hogy az eredmény nagy pontossággal 3.


Ha korrekt levezetést akarsz, akkor ugyanezt kell csinálni, csak az alfába nem kell számot beírni. Így kapsz egy törtet, amiben szögfüggvények vannak, és ennek a határértékét kell vizsgálni. Itt már érdemes áttérni a végén alfáról az oldalszámra (n-re). A határérték vizsgálatakor én a szögfüggvényeket a Taylor-soruk első néhány tagjával helyettesítettem, illetve a megjelenő gyökös kifejezést is hasonlóan. De lehet, hogy L'Hospital szabállyal még egyszerűbb lett volna.

2014. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!