Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az univerzumban található...

Ha az univerzumban található elemi részecskék száma véges, (kb.10^79 db proton van a világegyetemben) akkor hogyan feltételezhető, hogy az univerzum végtelen?

Figyelt kérdés
2013. dec. 30. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt jelenlegi tudásunk szerint nem végtelen, csak határtalan, másrészt pedig miért ne lehetne végtelen térben véges számú elemi részecske?
2013. dec. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jelenlegi ismereteink szerint az univerzum jó közelítéssel sík, ebből nem az következik, hogy nemcsak határtalan, hanem végtelen is?

"miért ne lehetne végtelen térben véges számú elemi részecske?" Na, ezt hogy kell elképzelni?

2013. dec. 30. 18:05
 3/10 Makoscsiga ***** válasza:
És különben is a részecskék száma a BELÁTHATÓ univerzumra vonatkozik. Nem azt jelenti, hogy azon kívül nincs semmi.
2013. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy egy gömb felszíneként képzelik el az univerzumot, amit mi síknak érzékelünk.ebből következik, hogy határtalan de nem végtelen.

Azt pedig nem nehéz elképzelni, hogy végtelen tér véges számú elemi részecskét tartalmaz.Képzelj el egy hatalmas üres teret, amiben van x részecske egy adott helyen, de azon kívül semmi.

2013. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves első (és negyedik) válaszoló!

A kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás COBE és WMAP műholdak általi mérése szerint a világegyetem nagyon közel van a síkhoz. Ez persze, nem azt jelenti, hogy 2-dimenziós, hanem, hogy a görbülete kb. nulla.

Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat! Ha van még jó gondolat, írjatok!

2013. dec. 31. 09:09
 6/10 A kérdező kommentje:

"És különben is a részecskék száma a BELÁTHATÓ univerzumra vonatkozik"

Ez biztosan így van? Nem kötözködésből, de tudnál vmi erre vonatkozó forrást megjelölni?

2013. dec. 31. 09:12
 7/10 anonim ***** válasza:
A legújabb eredmények szerint végtelen, gyorsulva táguló és Bolyai-geometriájú, tehát nem gömb.
2014. jan. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogyan tud tágulni, ha egyszer végtelen?
2014. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 EagleHUN ***** válasza:

Nézd meg valahogy Az Univerzum című sorozatot (van vagy 7-8 évada), abban voltak olyan részek amik ezt fejtegették, meg hasonló kérdéseket.

Az egyikben elmondták hogy amit egyáltalán "belátunk" az univerzumból az gömb alakú ugyan, de maga az univerzum ennél sokkal sokkal nagyobb, mivel a kezdeti tágulása jóval fénysebesség fölött történt, így az emberiség csak a fénysebességgel belátható térrészét látja ami 12-13 milliárd fényévnyi távolságot jelent. Ami ezen kívül van nem látszik és soha nem is fogjuk tudni látni. Tehát ez a protonok számára adott becslés, csak a belátott térrészre vonatkozik, a teljes univerzumban ennél egyrészt sokkal több lehet, másrészt leírták már előttem hogy folyamatosan tágul és ennél fogva egyre nagyobb térben oszlik el ugyanaz az anyag. Ezzel az eloszlással és az Univerzum várható sorsával ugyanennek AZ UNIVERZUM című sorozatnak egy másik külön epizódja foglalkozik.

Én még csak a harmadik évad megnézésénél tartok de ezekre a kérdésekre amiket föltettél már az első két évad is válaszolt!!!

2014. jan. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. jan. 5. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!