Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fel lehetne támasztani az...

Fel lehetne támasztani az Árpád-házat?

Figyelt kérdés

Még a nyáron olvastam, hogy tudósok sikeresen DNS mintát nyertek különféle neander-völgyi maradványokból, ezek alapján teljes mértékben felépítették a neander-völgyi ember DNS láncát, a hiányzó részeket a mai ember DNS-ével pótolták, így gyakorlatilag készen áll arra, hogy ezt női testbe ültessék, csak erre még nincs önkéntes.



A kérdésem az lenne, hogyha DNS alapján gyakorlatilag létrehozható egy új faj, hiszen női petesejtbe ültethető, akkor ennek alapján az Árpád-házi királyokból vett DNS minta alapján is feltámasztható az egész királyi ház?


Teszem azt hozzá, ott van Szent László http://www.youtube.com/watch?v=2n74CRE1MkY


Vagy ott van III. Béla sírja.



Persze tudom, hogy a DNS nagyon sérülékeny. És hogy a legjobban a fogban konzerválódik a DNS, vagy ott van a legtöbb.(?) (Mivel onnan szoktak DNS-t venni, ha megvan a maradvány fogazata). És a videón is látszik, hogy Szent László koponyáján például metszőfogak egyáltalán, de őrlőfogak még lehet (?), hogy vannak.



Annyira nem konyítok a biológiához, ezért is érdekel.



2014. febr. 5. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lenne könnyű, de mi értelme van?

Kapnál egy embert, aki 99%-ban megegyezne veled.

Emlékei nem lennének, a jelleme is elég szabadon alakulna.

Pontosan mire is lenne ez jó?

2014. febr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vissza lehetne Magyarországon állítani a királyságot
2014. febr. 5. 14:23
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem is kell feltetlen hullakbol kinyerni DNS-t. Hacsak hogy osszevessek egy olyan mintaval akinek koze van az arpadhazzal, es meg tudjak hatarozni az esetleges eltereseket.


Kevesen tudjakk, de az Arpad-haz csak ferfiagon halt ki III. Andrassal. Leanyagon meg ma is letezik. Az egyetlen magyar uralkodo akinek leanyagon sem volt semmi koze az Arpad-hazhoz I. (Hunyadi) Matyas. Szoval csak meg kell kerni az egyik jelenleg elo Habsburgot vagy Anjou-t es az o DNS-ebol kivalogatni az Arpad-hazit.


Tiszta Sci-fi es halal felesleges szerintem :D

2014. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az az érzésem, kevésbé tudományos a kérdésed, mint inkább politikai. Azon belül is picit manipulatív, amikor rögtön a királyság visszaállításának eszméjét kezded tukmálni.


Szerencsére nekünk magyaroknak nem kell aggódnunk attól, hogy az árpádháziak visszajönnének, mert a DNS felezési ideje, ami alatt a nukleotidok fele elbomlik, kb 3 év.

Tehát 500 év alatt a dns lánc szinte teljesen lebomlik.

Ha nyernél is ki nukleotid sorrendet, abból nemhogy egy király, egy féllábú amőba sem jönne össze.

2014. febr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem politikai, hanem tudományos.


Ő kérdezte, hogy miért lenne jó ha létrehoznák egy Árpád-házit, én meg válaszoltam.


Amúgy férfiágon se feltétlenül halt ki a történet. A női ág meg nem jó, mert az Y kromoszómás.


A Habsburg ház meg szintén kihalt férfiágon. Ez már Habsburg-Lotaringiai ház.


Ha meg valóban feleződik ez az egész történet, akkor hogy tudják mondjuk 200 éves csontok alapján is beazonosítani azt, hogy az elhunyt rokonom volt-e vagy sem?

Meg az ősemberek DNS állományát mi alapján tudják feltérképezni?


Sőt, Ötzi leszármazottait is megtalálták.

2014. febr. 5. 15:31
 6/9 A kérdező kommentje:

A női az NEM Y kromoszómás. *


Javítottam, bocsi.

2014. febr. 5. 15:32
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


Itt a cikk ami alapján ez eszembe jutott

2014. febr. 5. 15:35
 8/9 anonim ***** válasza:

A királyságnak, nálunk nem lenne helye.

Itt nem csak az kell, hogy vér szerint, hanem az, hogy el is ismerjék.

2014. febr. 6. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A DNS széttöredezik, de attól még azonosítható.

Úgy képzeld el, mint egy puzzle gyűjteményt. Kezdetben egyben van, aztán egyre jobban szétesik.

Számítógéppel meg lehet próbálni - virtuálisan - összerakni, de nem lesz teljes.

Fizikailag pedig képtelenség összerakni.


Amúgy még mindig nem értem, hogy ha összeraksz egy embert, akinek az ikertestvére király volt - miért is lenne ő jó királynak?

Arról nem is beszélve, hogy nem királyság van nálunk.

2014. febr. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!