Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » HELP! Valaki kémiában segíteni...

HELP! Valaki kémiában segíteni? Nem nehéz csak én nem voltam ott mikor ezt vettük.9. dikes gimis feladat, ha valaki megoldja kérem h írja el azt is hogy csinálta és vezese le!

Figyelt kérdés
keszitenunk kell egy 20szazalekos cukoroldatot es 150g cukor all rendelkezesunkre,mekkora tomegu oldatot keszithetunk igy ? hany gramm vizre lesz szuksegunk?

2014. febr. 6. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A tömegszázalék azt mondja meg, hogy az oldat hány százaléka oldott anyag (cukor). Tehát itt most tudjuk azt hogy 150 gramm cukrunk van és 20%-os oldatot kell készítenünk. Tehát keressük azt a számot, aminek 150 gramm a 20%-a. Ezt így számolhatjuk: 150/0,2 ami 750 gramm. Ez az oldat össztömege (ez a válasz az első kérdésre). Tehát 150 gramm cukorból csináltunk 750 grammot, ami azt jelenti hogy 600 gramm vizet kellett hozzáönteni (ez pedig a második kérdésre a válasz).
2014. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok. És van ilyen példáknak képlete is?
2014. febr. 6. 21:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, van:


tömegszázalék = oldott anyag tömege / oldat össztömege *100%


Vagy ugyanez jelölésekkel: m% = m(oa)/m(o)*100%

2014. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!