Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A citromsav (citrid acid) nem...

A citromsav (citrid acid) nem gyümölcs sav?

Figyelt kérdés

Vettem egy sampont,ezt is tartalmazza,keratinos hajhosszabbításom volt,ami a sampon 4x-i használata után lepotyogott,le lehetett húzni,mállott szét a keratin.

Direkt keratinos hajra való sampont kértem a fodrászkellékesnél,ezt adták,Kallos sampon egyébként.

A tulajdonos írta,ez nem citromsav és ezt stabilizálásként használják és az összes sampon tartalmazza.A fodrászom állítja,ezért jött le a hajam,aminek előtte nem volt baja,míg a másik márkájú sampont használtam!!!



2014. febr. 15. 23:05
1 2
 1/12 NoodIy ***** válasza:

Nem értem a kérdés és a leírás közötti összefüggést.


A citric acid valóban citromsav, de mi az, hogy gyümölcssav?


Nem gondolom, hogy a sampon citromsav tartalma megbontaná a kreatint, bár megmondom őszintén, nem vagyok otthon a hajhosszabbítás mikéntjében.

2014. febr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gyümölcs savas terméket nem szabad használni.Mert az üzlet tulajdonosa szerint a citromsav nem gyümölcs sav.És a gyümölcs sav megoldhatja a keratint,többen is írták már itt is.
2014. febr. 16. 18:07
 3/12 A kérdező kommentje:
Keratin,nem kreatin.
2014. febr. 16. 18:08
 4/12 NoodIy ***** válasza:

Keratin, elnéztem.


A citric acid (ami a citrusfélékben található sav, eszerint gyümölcssav) pont azért található meg a samponokban, mert a hajban található keratin-molekulák közötti H-kötést erősíti, ezáltal erősíti a hajat, "keményebbé" teszi, lesz tartása. A hajhosszabítás technikájában nem vagyok otthon, de a keratin gondolom ott is keratin, ugyanúgy reagál :) /Tehát az általad megkérdezett tulajdonosnak igaza van/


A keratin mállását pusztán a H-kötések bontásával nem lehet elérni. A keratin molekulák között találhatók H-kötésen kívül kénhidak (diszulfid-hidak, -S-S-), amelyek csak redukáló hatású vegyszerekkel bonthatóak, pl. thioglikolsavval, amit dauerolásnál használnak.


Ha valamivel meg is bontod a keratint, az a hajadat is tönkreteszi. (A hajad kb. ~90%-ka keratin)


Tehát a kérdésedre a válasz: a citromsav gyümölcssav, de nem az okozta a hajhoszabbításod lepotyogását.


Arra, hogy mi okozta, viszont nem tudom a választ, de ha tippelhetnék, a hajhosszabítás "minőségében" keresném a hibát.

2014. febr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem értem,tilos a gyümölcssavas termék,de ezt lehet?Akkor most kinek van igaza?Eddig nem esett le a hajam,más samponnal mostam,ugyanaz rakta fel,ugyanavval a keratinnal.....Most szinte ragadt a hajamban a keratin,formázni lehetett.Simán leszedtem majdnem az összeset.
2014. febr. 18. 14:47
 6/12 NoodIy ***** válasza:
Akkor térj vissza az ezt megelőző samponodra, ami eddig is bevált.
2014. febr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Persze,visszatérek:-)

Csak 3 hét után lejött a haj,még 4 hetet kibírt volna simán.Ki hibázott,aki feltette a hajam,vagy aki eladta a sampont?Mert senki nem akarja elismerni.

2014. febr. 18. 19:06
 8/12 NoodIy ***** válasza:

Én olvastam most a témában eleget, de nem találtam arra utaló nyomot, hogy a citromsav bántaná a keratint magát (mint mondtam a hajad is kb 97%-ban keratin).


Arról semmit nem találtam, hogy a keratinos hajhosszabbításnál ténylegesen mi az amit használnak, ezért azt nem tudom, hogy módosítja-e a citromsav.


Az előző samponodnál nézd meg azért, hogy van e benne citric acid...

2014. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én is böngésztem,bizony sokan pórul jártak,ki ezért,ki azért.

Citromsav is sav,és a keratinnak sem sav,sem alkohol nem tesz jót,sőt.....

Megkérdezek egy vegyész,talán ő igazán otthon van ebben a témában.

Ami tény:a hajam nylon zacskóban van,nem a fejemen,kissé morbid,tudom,de ez nem vigasztal,mert sok pénzt fizettem azért,hogy szép hosszú hajam legyen,vigyáztam is rá!De mindenki védi a maga igazát,én meg csak nézek ki a a fejemből és azt tudom,hogy nem így képzeltem el egy hajhosszabbítást. :-(

2014. febr. 18. 19:23
 10/12 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam,kaptam egy frissen keratinozott tincset,tettem rá a samponból egy pöttyet,rajta hagytam egy napot,megoldotta a keratint...

Nem tudom,mit tegyek,azt mondták,adjam vissza a hajat annak,akitől vettem és feltette,kérjek 20.000ft-ot vissza és felejtsük el egymást.

Mert ha több keratint tesz rá és erősebben teszi fel,nem egy hajvasalóval,akkor fent kell maradnia,akármilyen sampont is használok!

Utálok veszekedni,nem szoktam cirkuszolni sem,de úgy érzem,kihasználták a jóhiszeműségemet. :-(

2014. febr. 21. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!