Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vitaminok főzéskör/ sütéskor...

A vitaminok főzéskör/ sütéskor tényleg tönkre mennek?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy 80°C-on már minden vitamin biztosan tönkremegy az étel készítésekor. Ha ez igaz, akkor vitaminpótlásra csak nyers ételeket ehetünk? Gyümölcsnél és zöldségnél még bevállalom, de pl. májnál és tojásnál?

2014. jan. 2. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Igen, jól érted. A vitaminokat csak „nyers” ételekkel lehet pótolni.


Megjegyzés: a májat és tojást nem a vitamintartalma miatt szeretjük. Ha normálisan eszel, akkor a zöldség és a gyümölcs fedezi a vitaminszükségletedet, de ma már vannak vitamintabletták is a büdös városi embereknek.

2014. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valóban jelentősen csökken a vitaminok stabilitása a hőmérséklet emelésével, de azért az összes közel sem tud elbomlani főzés közben. Tény hogy a zöldségek nyersen a legegészségesebbek, de azért főve is van még bennük bőven vitamin. Ugyanis a bomlás időben nem azonnal játszódik le, az is időigényes mint a legtöbb szerves kémiai reakció. Hacsak nem főzöd reggeltől estig őket, lesz benne vitamin.
2014. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Tudom, hogy szabály ellenes, de magyarázza már meg nekem valaki, hogy hogyan képesek egyesek még a vitamin topikba is gyűlöletet beleszőni? Merre tart a világ mi?
2014. jan. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Párszor átolvastam de nem értelek :D
2014. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A vitamintartalom megőrzésére a nyers fogyasztás után a legelterjedtebb eljárás a párolás.

[link]

Mennyi vitamin vész el?

[link]

...a vitaminok és társaik eléggé instabil molekulák,...

[link]

2014. jan. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!