Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kell megoldani egy 2...

Demonic98 kérdése:

Hogy kell megoldani egy 2 ismeretlenes matematikai egyenletet?

Figyelt kérdés
2014. febr. 18. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyenletrendszerekre gondolsz? Több metódus is van, adj egy példát.
2014. febr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogyha pedig egy egyenlet van (diofantoszi egyenlet), általában az alaktól függ, és van, hogy nem csak egy, hanem több, vagy akár végtelen sok megoldása is lesz. Kérjük az egyenletet, másképp nem tudunk segíteni.
2014. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok jeles matekból és pótolnom kéne de nem értem itt van egy feladat a házimból:

(1) 2x+3/y-1=-1

(2) 11x-6/y-1=-13 ha x,y e(eleme)Q

2014. febr. 18. 22:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván y nem lehet 1. Szorozzuk be (1)-et 2-vel, ekkor (1) a 4x+6/(y-1)=-2 alakot ölti. Most adjuk össze (1)-et és (2), 15x=-15, ahonnan x=-1. Akármelyik másik egyenletből ehhez y=4 adódik. Mindkettő racionális szám, megfelel a feltételnek, ezért megoldás. Más megoldás nincs. Mindez persze csak akkor igaz, ha jól feltételeztem, hogy hogy is néz(nek) ki az egyenlet(ek)ben a tört(ek) :D
2014. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oh értem! Köszönöm! Amúgy minden esetbe össze kell adni az (1) és a (2) est?
2014. febr. 19. 17:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, mert a megoldás módja mindig az adott egyenletrendszertől függ. Ennél a konkrét példánál éppen azért érdemes így számolni, mert kiejtjük (kiküszöböljük=elimináljuk) az egyik ismeretlent (most épp az y-t), amivel egy sima egyismeretlenes egyenletet kapunk x-re nézve.
2014. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sikerült a házikat megcsinálni.
2014. febr. 22. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!