Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van a kutya csupán...

Miért van a kutya csupán 10-15 évre programozva? Miért járt ez az élethossz nagyobb evolúciós előnyökkel számára, mint mondjuk ha 50 vagy 100 évig élne?

Figyelt kérdés
Most ép a kutya jutott eszembe, de bármelyik másik élőlényt is említhettem volna, a saját életkorának megfelelően. Tehát miért pont olyan hosszú az egyes fajok átlagélethossza, amennyi?

2014. febr. 19. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a reprodukció mértékével lehet nagyjából arányos. Minél kevesebb utódot hoz létre egy faj adott időn belül, annál hosszabb az élettartama, hogy a faj fennmaradhasson.
2014. febr. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom. De azt tudom, ha tudnám, elég magas tudományos díjra pályázhatnék, sőt azt se kéne, adnák a díjat anélkül is.

Eszerint kezeld a válaszokat.

2014. febr. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Srapnel ***** válasza:
Pedig egyszerű: egy "faj" egyedei minél rövidebb ideig élnek (és szaporodnak korábban), annál gyorsabban működik az evolúció az esetükben, a 10 évig élők 10x olyan gyorsan váltják a generációkat (és halmozzák a genetikai változatosságot), mint a 100 évig élők.
2014. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hardcoreman ***** válasza:
0%
Szerintem az is hozzátartozik, hogy a kutya a földről mindent megeszik, ezzel több károsító anyag kerül a testébe, vagyis csökken az élettartama.
2014. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!