Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meglehet e azt oldani, hogy a...

Mekkvir kérdése:

Meglehet e azt oldani, hogy a borszesz égő lángjának a színét megváltoztassuk zöldre?

Figyelt kérdés

A borszesz égő "üzemanyagában" azaz az etanolban, fel lehet e oldani valamilyen anyagot, aminek a hatására megváltozik a láng színe zöldre? Úgy tudom, hogy nyílt láng esetében ha rezet/bórt szórunk a lángra akkor elszíneződik, de az érdekelne, hogy ez a folyamat hosszabb távon megoldható e szórás nélkül.

Ha igen akkor mit kell csinálnom, milyen arányban kell a keverést/feloldást elvégezni?



2014. febr. 23. 23:12
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

100 ml alkoneket (98%-os alkohol) keverj össze 10 g bórsavval. Ez tuti működik.

Szerintem etanollal is menni fog.

2014. febr. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ki is próbálom. Jól tudom hogy bórsavat gyógyszertárban be lehet szerezni? Vagy hol a legegyszerűbb/legolcsóbb?
2014. febr. 24. 07:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!