Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem tudom mi szeretnék lenni,...

Nem tudom mi szeretnék lenni, vannak céljaim, érdekel néhány terület, mit ajánlotok ezek közül?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb?

Csillagászat mindig is érdekelt, már kiskorom óta megszállottja vagyok a témának.

A gyógyszerészet kutató, fejlesztő része - főleg a gyógynövények, illetve új gyógyszerek fejlesztése.

Valamint a neurobiológia - az agy hihetetlenül érdekes, rejtélyes számomra.

Ezek nem passzolnak össze, melyiket válasszam? Dönteni kell, és nem tudok. Mindenféle megközelítésből érdekelne a dolog. 19/L



2014. márc. 1. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Gyógyszerészként a gyógyszerészetet ajánlom. :D
2014. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De most ne legyünk elfogultak! :D
2014. márc. 1. 17:12
 3/14 ArthurConanDoyle válasza:

Nehéz döntés.

De a neurobiológiát javasolnám.

Az agy bonyolultságának hála sok rejtett képességgel rendelkezik, és még ma is meglepi nagyon az embereket, hogy mire képes. Példának okáért itt az alábbi cikk: [link]

Tehát mindenképpen ezt a területet javaslom.

2014. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én meg a csillagászatot! Nem tudom megmondani melyik a jobb, igazából mind jó. Én ennek tanulom, így nyilván ez a legérdekesebb számomra, ezért javaslom neked. Ha gondolod tudok róla írni, hogy milyen meg miegymás, de nem most, mert sietek. :D
2014. márc. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Most megint ugyanott tartok amikor kiírtam a kérdést :D :C
2014. márc. 2. 15:42
 6/14 ArthurConanDoyle válasza:
Én magam is ilyen problémával küszködök. Ha szeretnéd beszélhetünk hátha mondunk egymásnak valami hasznosat.
2014. márc. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Gyógyszerész hallgatóként a gyógyszerészetet javasolom. Egy percig se bántam meg , hogy ezt választotta. Imádom! :)
2014. márc. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel most van még 7 kerek percem, írok a csillagászatról. :D


Nem tudom mennyire vagy jártas a témában, de a közhiedelemmel ellentétben a csillagász az fizikus. A fizikus meg rosszabb esetben is több, mint fél matematikus. Nyilvánvaló, hogy matematika és fizika nélkül nem fog menni a dolog, de ha szereted ezeket, akkor itt helyed. Én még csak tanulom és bár régen nem szerettem a fizikát, különösebben a matekért se rajongtam, mióta ezt tanulom, ez az életem. Elméleti asztrofizikára akarok szakosodni, itt összejön minden, amit fizikából tanul az ember, kvantummechanika, (kvantum)elektrodinamika, termodinamika, hullámtan, statisztikus fizika, sőt mi tovább, amennyiben csillagász akarsz lenni, ilyen irányultsággal, akkor alap dolog a programozás is. A felmerülő problémák analitikus megoldásának ideje már lejárt, most minden numerikusan oldunk meg. Amíg ilyen gyengék a gépek a világon, kénytelenek vagyunk statisztikus fizikát használni, aminek főpillére a programozás, de ez a fizika más területeire is igaz. Majd ha feltalálják a kvantumszámítógépeket, akkor megszűnik a teljes statisztikus fizika, de mivel ha még fel is találják, se fogják jó ideig köztudatba integrálni, nyugodtan hozzászokhatsz a statisztikus fizikához.

Szerintem ez a világ egyik legcsodálatosabb dolga, rengeteg lehetőség, folyamatosan új dolgokat ismersz meg, esetleg fedezel fel. Ez egy olyan dolog, amiért megéri élni, nem csak abból áll az életed, hogy szórakozol meg az éhen döglés ellen küzdesz, hanem megismered a természetet. Megérted, hogy mi miért úgy működik, ahogy. Csodálatos az egész. Ami kell ide, az rengeteg akaraterő, elszántság és rajongás a dologért és persze türelem, ebből rengeteg. Ha úgy érzed, hogy ezek megvannak benned, akkor érdemes megpróbálni. Megélhetés szinten nem a legjobb, de ez relatív. Nem fogsz éhen halni. Kutatóként lehet tanítani is, nem lesznek olyan nagy anyagi gondjaid, de meggazdagodni se fogsz. Persze, ha elmész valami komolyabb helyre kutatni, mint CERN, Fermilab esetleg NASA, nem fogsz 7 számjegy alatti összeget kapni fizetésként.

Ez immár 17 perc, tehát 10 perccel kevesebbet tudok aludni... remélem sikerült valami hasznosat is közölnöm. :D

2014. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Szerintem ne legyél csillagász, csak ha nem Magyarországon akarsz dolgozni, itt nem kapsz vele munkát, én amatőrcsillagász vagyok és vannak ismerőseim akik csillagászok, és itt nem tudtak elhelyezkedni a szakmájukban...de pl Amerikában sokan dolgoznak magyarok
2014. márc. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Előző vagyok és amúgy gyógyszerészetet tanulok, nem a legkönnyebb képzés, de a neurobiológia sem lenne. Szerintem ha elvégzel egy orvosit, és azon belül neurológust én még továbbképzed magad a kettő másodikat össze is kombinálhatod :)
2014. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!