Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Engem érdekel a csillagászat,...

Engem érdekel a csillagászat, és sokszor találkozom ezzel a kifejezéssel hogy ekliptika : a föld égen megtett útja. Ez oké, értem. Viszont ezt az égbolton nem tudom hogy kell elképzelni. Hogy kell elképzelni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 12. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
a földnek a nap körüli keringése során megtett ellipszis síkja az ekliptika.
2009. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az ekliptika síkját viszont mi oldalról látjuk, egy vonalnak, ez az, amit a Nap bejár az égbolton az év folyamán. Képzeld el a csillagos eget minden irányba látnád, mert a Föld eltűnne. Ez az éggömb. Az éggömbön a Nap egy év alatt tesz meg egy kört, mert a távoli csillagok mindig ugyanarra néznek, viszont a Nap körül az év folyamán körbejárunk. Ez a vonal az ekliptika. A Naprendszeren kívülről nézve ez a Föld keringési síkja, viszont a Földről nézve (mivel benne fekszik a síkban) ez egy vonal, amit a Nap az éggömbön egy év alatt bejár.
2009. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon sokat segítettél!
2009. dec. 12. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!