Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az a 'halo'? (Tejútrendszer)

Mi az a 'halo'? (Tejútrendszer)

Figyelt kérdés
rákerestem google-n de nem találok egyértelmű definíciót, valaki légyszíves írja le, hogy mit értünk 'halo' alatt! köszönöm!
2009. dec. 12. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egy számítógépes játék amiben a Halo élőlényei elakarják foglalni a földet . Keress rá Halo: Combat evolved . Remélem erre gondolsz :D
2009. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem erre gondolt


A halo [szerkesztés]


A többi spirálgalaxishoz hasonlóan, tejútrendszerünket is egy kifelé folyamatosan ritkuló, csillagokból álló (csillagközi gázt nem tartalmazó), gömbcentrikus halo veszi körül. Anyagának 90%-a egy 100 000 fényév sugarú gömbön belül található. A haloban vannak emellett Tejútrendszerünk gömbhalmazai.


[link]

2009. dec. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
utolsó, igen erre gondoltam, de itt is csak megemlítik a halot de számomra nem derül ki, hogy az mi. :s
2009. dec. 12. 17:10
 4/7 anonim ***** válasza:
HÁLÓ
2009. dec. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy ez segít-e, de az angolban a halo glóriát jelent. (Ez van az angyalok és a szentek feje felett.)
2009. dec. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Keresd úgy, hogy galaktikus háló, akkor megtalálod.
2009. dec. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
utolsónak köszönöm, valóban, így találtam rá megfogalmazást! :D
2009. dec. 12. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!