Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek lehetséges hogy...

Szerintetek lehetséges hogy egy teljesen más bolygón mint a föld élet alakuljon ki?

Figyelt kérdés
pl nincs víz vagy nincs napja/közelebb van a napjához mint a föld.Szerintem lehetséges csak kíváncsi vagyok mások véleményére, kutatásokat megértem hogy a földhöz hasonló bolygókat keresnek mert ott nagyobb valószinűségel alakulhat ki élet
2014. márc. 8. 00:03
1 2
 1/11 fGhw39-84th ***** válasza:
67%
Minél másabb, annál valószínűbb, hogy nem. Mit jelent az, hogy 'nagyon' a vénusz pl. nem nagyon más, csak valamennyire, mégis úgy tűnik, hogy nincs rajta élet. De ez kb. az összes naprendszerbeli bolygóra igaz. Pl. egy olvadt kőzetbolygón, szinte kizárt az élet, az nagyon más.
2014. márc. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a gyors választ:) de kicsit azért még így is elgondolkozok mert emberekbe megvan az amit látunk és tapasztalunk az alapján ítéljük meg a dolgokat ezért törvényeket csinálunk ami általánosítás valamilyen szinten.

Bár reálisabbnak tünik a válaszod:)

2014. márc. 8. 00:13
 3/11 fGhw39-84th ***** válasza:
53%
Lehetnek nagyon különböző dolgok, amiket ma még nem ismerünk. De pl olyan melegben, ami a szerves anyagok lebomlását okozza nem valószínű, hogy élettel fogunk találkozni. Nyilván amit keresni tudunk az valami olyasmi, amit itt is látunk, ahol nincs víz, ott nem gondoljuk, hogy van élet. Lehet mondani, hogy mi van, ha plazmából álló fény lények laknak ott? De ez az ismeretlennek egy olyan foka, amikor már a tudomány helyét átveszi a fantasztikum.
2014. márc. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Teljes mér
2014. márc. 8. 00:27
 5/11 A kérdező kommentje:
Teljes mértékben igazad van*:)
2014. márc. 8. 00:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Év milliárdokkal később igen
2014. márc. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugye, olyan élet, amit mi ismerünk, azaz amely esetében az önreproduktiv anyag a DNS, nem jöhet létre nagyon más helyen. De ha elrugaszkodunk a szén-DNS alapú élettől, akkor igen. Lehet, hogy az Univerzum hemzseg az élettől, csak ezek az élőlények más mechanizmussal működnek, másfajta anyagokból épülnek fel, ezesetben az a bolygó, ahol vannak, nyilván nagyon eltér a Földtől.
2014. márc. 8. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ
2014. márc. 10. 12:40
 9/11 A kérdező kommentje:
:)
2014. márc. 10. 12:41
 10/11 anonim válasza:
Szerintem is lehetséges. A Jupiter egyik Holdján, az Európán lehet hozzánk legközelebb élet. A hold felszíne ugyan teljesen be van fagyva, de ha nálunk a sarkkörökön,és a tengerszint alatt több ezer méterrel kialakulhatott élet, akkor ott is lehetséges. Szondát is akarnak oda küldeni,ami lefúr pár méter mélységbe, és szerves anyagot keres.
2014. márc. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!