Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Lehetséges ez? Élet test...

Lehetséges ez? Élet test nélkül? (+videó)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=rSrIkUXwsNk&feature=player_em..

nekem eléggé furcsa, hogy csak egy szemszögből mutatják a kutya fejét. Szerintetek?


2011. márc. 9. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tartom lehetségesnek. Köztudott, hogy a gerincvelő megszakadása AZONNALI halált okoz (pl. akasztás...), tehát ha egy állat fejét levágod, az is azonnal elpusztul.


Valószínűleg csalás az egész. De én nem vagyok biológus, nem értek hozzá, ez csak a magánvéleményem.


Pedro

2011. márc. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges, pl majomfejet is ültettek már át.

Olyasmit is hallottam h a lefejezetteknek még 1 rövid ideig működnek a reflexei, pl rákiáltanak akkor behunyja a szemét, ezt többször is meg lehet egymás után csinálni, csak egy idő után üveges lesz a szeme, végül már nem is reagál.

2011. márc. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát a gerincvelő átvágása nem feltétlenül jár azonnali agyhalállal. Az akasztásnál a nyúltagy sérül. Ha lentebbi csigolyák közt történik a metszés, az első körben csak bénulással illetve az öszes testből jövő érzékelés azonnali elvesztésével jár. Azt mindenképp tudni kell, hogy a test csak egy rövid ideig képes működni agyi szabályzás nélkül, a belek, a szív, a vese mind-mind a vegetatív idegrendszer szabályozása alatt áll. Az is biztos, hogy két pumpánál azért több kell az agy tartós működtetéséhez, szóval ha ilyen gépet lehet is csinálni (én nem tartom elméletileg kizártnak), akkor is egy bonyolultabb szerkezet kell, ami biztosítja többek közt a megfelelő cukor és CO2-szintet.


Szóval azt gondolom, hogy a konkrét videó kamu.

2011. márc. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
remélem is kamu, mert milyen élet ez így..? én személy szerint inkább haljak meg, mint hogy így éljek.. és az a szegény kutyus is.. remélem kamu.
2011. márc. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Maga a videó tuti kamu, mivel egy önmagában levő fej nem tudna mozogni. Látható a videón, hogy többször is az egész fej elmozdul, ez nyak és test nélkül lehetetlen.


Az elv viszont szerintem működőképes.

2011. márc. 12. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!