Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki le tudná fordítani az...

Valaki le tudná fordítani az alábbi idézetet németre?

Figyelt kérdés
'Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.'

2014. márc. 11. 20:31
 1/6 anonim válasza:
ha leírod magyarul akkor igen D:
2014. márc. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudok németül, de azok kedvéért, akik tudnak németül, de angolul nem:


"Mindenki zseni. Viszont ha az alapján ítéled meg a halat, hogy tud-e fára mászni, akkor az az egész életét abban a hitben fogja leélni, hogy buta."

2014. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Még mindig nem tudok németül, de az angol változatot beírva a Google-ba rá tudtam keresni a németre:


"Jeder ist ein Genie. Aber wenn man einen Fisch nach seiner Fähigkeit einen Baum hoch zu klettern beurteilt, wird er sein ganzes Leben lang im Glauben verbringen, dass er dumm ist."


Egyébként Einsteinnek tulajdonítják az idézetet, bár van, aki ezt cáfolja.

2014. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vookie ***** válasza:

Na akkor a német megfelelöje:

Jeder Mensch ist ein Genie. Aber wenn man einen Fisch danach beurteilt, wie er auf Bäume klettern kann, wird er sein Leben lang glauben, er wäre dumm/blöd/unfähig/ein Idiot... .

2014. márc. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Kép alatt.

2014. márc. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De édi -
2014. okt. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!