Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősemberek milyen szinten...

Az ősemberek milyen szinten álltak matematika terén? Vannak rajzok?

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 21:27
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
66%
Háát olyan szinten mint én. És rajzaim is vannak
2014. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Nagyszerűen deriváltak, de titokban tartották.
2014. márc. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Jelentettelek tikteket.
2014. márc. 11. 23:21
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

Nagyszerűen deriváltak



:DDDDDDDDD

2014. márc. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 EagleHUN ***** válasza:
83%

Valószínűleg legalább összeadni kivonni tudtak már, talán még osztani szorozni is, de csak kis számokkal és fejben ösztönösen (max 2 jegy).

Ennek írásos formája nem volt, barlangrajzon számokat nem ábrázoltak.

Legfeljebb azt hogy lefestette azt a 6db állatot, amiket a nyáron ejtett el. Tehát a számokról nem volt fogalmuk, de az étel pl almák egyenlő elosztásához, a zsákmány szerzéshez "azt a 3-at ejtsük el, amik különállnak a csordától" igen valószínű hogy ösztönösen használták a fejben számolást. Tehát nem voltak tök hülyék. Csupán ezt nem volt fontos leírniuk és ezért nem is tették.


Valószínű az első magántulajdonok megjelenésekor kezdtek egyáltalán mennyiségeket leírni az emberek, pl hány kecskéje, hány birkája van, de még azt sem számokkal csak a mennyiségnek megfelelő vonalakat "strigulákat" húztak (tudod mint a börtönfalon a napok számolása). Illetve az időmérés is megjelent ilyen formában. Ilyen "strigulázott" köveket botokat találtak a régészek is ha jól tudom. Kb 10-12 ezer évvel ezelőtt jelent ez meg.

2014. márc. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 EagleHUN ***** válasza:
80%

Az előbbi beírásomban tévedtem. Az idő mérésére szolgáló "strigulákat" már 20-70000 éveseket is találtak Wikipédia szerint. Ez engem is meglepett. (De ez is csak mennyiségek regisztrálása nem összeadás kivonás stb...)

[link]

2014. márc. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
41%

"Jelentettelek tikteket."


Ó, a kis 3/3 csemete.

2014. márc. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Én még arra gondoltam, hogy ha valami miatt nem ment élelemért 10 napig, akkor tudta, hogy mennyit kell gyűjtenie előre?
2014. márc. 12. 08:12
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
Tudod, az oroszlán nem tud számolni, de elég pontosan tudja, hogy 10 nap éhezés után mennyit kell ennie (elég-e egy nyúl, vagy jobb, ha antilopra hajt). Ennek nincs köze a matematikához. És annak se, ha valaki az ujjain össze tudja adni a hármat meg az ötöt. A matematika egy absztrakt gondolkodási tevékenység.
2014. márc. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Ezt mondd a szemébe egy lelkes elsőosztályosnak.
2014. márc. 12. 08:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!