Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Növényszakértők! Mitől haltak...

Növényszakértők! Mitől haltak meg a növényeim 3 nap alatt (valami fertőzés)?

Figyelt kérdés
Előző héten vettem egy kúszónövényt a kertészetben, teljesen jó állapotban volt, hazahoztam kb. 2 nap alatt elkezdtek a levelei elszáradni (inkább rohadás, mint utóbb kiderült), sárgás színezetet kaptak és meghalt. Aztán 2 másik növényem is elkapta, ők is nagyon gyorsan meghaltak, ugyanezzel a tünettel. Jellegzetes, savanykás, rohadó szagot árasztanak. Ami még érdekes, hogy 3 másik növényemnek (egy kaktuszféle, egy orchidea és egy nagy zöld valami:D) semmi baja nem lett. Mi lehet ez, mit lehet ellene tenni?
2014. márc. 16. 12:00
 1/2 spectator ***** válasza:

Tartok tőle, hogy valami gombás fertőzés.

A) El kellene vinni egy mintát egy olyan "gazdaboltba", ahol van kertészmérnök alkalmazott. (Pl. Balatonfüreden van ilyen. Ő tudna tanácsot és ellenszert adni.

B) Almával rokon növényeknek (pl. naspolyának) van egy olyen betegsége, ami napok alatt "kivitt" egy fámat. (valami tűz...)

C) Nem lehet huzat az oka? Egy aszparáguszomat egy félórás véletlen huzat (nem télen!) reggeltől-estig tönkretett.

Hogy segítsek: a "nagy zöld valami:D" alighanem diffenbachia lehet.

2014. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kiderült amúgy. Barátom abba a flakonba öntött ecetet, mert nem tudta, hogy én a növényeimet azzal locsolom -.- :D 3 nap alatt meghaltak szegénykék:(
2014. márc. 23. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!