Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megérné feldolgozni a Holdat...

Megérné feldolgozni a Holdat és lehozni? Milyen nyersanyagokat tartalmaz?

Figyelt kérdés
2014. márc. 18. 18:58
 1/9 anonim válasza:
72%
Nem,de úgy látszik te se tanultál se földrajzot,se fizikát,se kémiát.
2014. márc. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmiképpen se, mivel belül teljesen üres. A felszínén levő fémek, pedig vannak itt is http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__4297..
2014. márc. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
#2-es, a Te fejed üres belülről, nem a Hold...
2014. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tervezik is, főleg a Kínaiak vannak rákattanva a témára. A Földhöz képest viszonylag magas titántartalma van a Hold egyes kőzeteinek, amiért úgy tűnik, hamarosan megéri felmenni a Holdra. Biztosan vannak más elemek is, amiket megérné kibányászni, én a titánról tudok.
2014. márc. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha lehozzák a Holdat, akkor a Föld elveszti a stabilitását, ami teljesen kiszámíthatatlan időjárást és természeti katasztrófát okozna, ami az élet kihalásával járna.
2014. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 EagleHUN ***** válasza:

Nyersanyagait kitermelni, fémeket és hélium 3-at igen megérné. Lehozni nem. Inkább azon lehetne spórolni hogy innen nem vinnénk föl csak alig valamit (embert, állatot, élelmet). Viszont ott építenénk űrhajókat, a hold anyagából.


A holdról egyébként az apolló programban a talajminták közt akadt színarany is, pár dekagramm. De kiszámolták hogy akkor sem érte volna meg ha csak azzal rakják tele a leszállókabinjukat. Mert maga a kilövés és megépítés többe került, mint akkori áron annyi arany.


5-ösnek is igaza van, hogy szétbontani a holdat a földre is veszélyes. Viszont szerintem van ott annyi anyag hogy néhány ezer csillagromboló még kijönne úgy belőle hogy az nem okozna gondot.


Egyébként is tervezik kisebb aszteroidák föld körüli pályára állítását, bányászat céljából. ez talán ésszerűbb, de kockázatosabb is mert becsapódhat ha hibáznak a számításoknál.

2014. márc. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem filozófia, hanem közönséges számolás. Ismerünk minden adatot: holdtávolság, holdtömeg, földi gravitáció, energiaszükséglet, annak ára, stb. Ki lehet számítani, mennyibe kerül. Utána azt is, hol helyezzük el, hogyan dolgozzuk fel. Ennek az árát is. Ha pedig az így nyert lehetőségekből következő haszon (mínusz az előállítási költségek) nagyobb lesz, mint az összes eddigi költség, akkor megéri. Különben nem.

Vannak közbülső változatok. Ha nem "mindet" hozzuk le, csak azt, ami "számít". Ott is ugyanezt a számítást végzik el. Ha pozitív, végrehajtják. Úgy tűnik, eddig nem tűnt annak. De folynak a vizsgálódások, hogy van-e olyan, ami jobban megérné, és van-e hozzá olcsóbb technológia. Ha igen, rögtön észrevesszük az első űrhajó elrajtolásából. De még ráérünk figyelni.

2014. márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 EagleHUN ***** válasza:
7-es. Amiről te beszélsz az illik a Hélium3 (He3)-ra. Abból kevés kell majd és ha ott összeszedik megtisztítva akkor megéri majd lehozni, a fúziós erőművekbe üzemanyagnak. Már csak azért is mert a földön nincsen! (Csak mesterségesen előállított.) Ha lesz fúziós erőmű valószínű elkezdik ott kitermelni. De ez valójában nem is a hold anyaga. Csak a felszíni porban van, mert a napsugárzással kerül a holdra, és így újra is termelődik. :)
2014. márc. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jelenleg nem éri meg semmit sem bányászni kifejezetten a Holdon.


A titánon meg a héliumizotópon ellehet merengeni a távoli jövőben, de az előbbiből van elég az emberiség számára, az utóbbit a működőképes fúziós reaktorok hiányában egyenlőre nem tudunk mit kezdeni vele. Azonkívül, hogy egy kilogramm He3-hoz csak mindössze néhánymillió tonna holdkőzetet kéne feltúrni, amiben nincs túlzott gyakorlatunk, ahogy a héliumbányászatban sem úgy általában. Drága is lenne és rövid illetve középtávon egész biztosan felesleges is.

2014. márc. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!