Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Hold keringését nem tudják...

A Hold keringését nem tudják megmagyarázni, mert az ismert adatok szerint más pályán kellene keringenie. A tömegekkel van probléma. Linkelni tudtok erről tanulmányokat/cikkeket?

Figyelt kérdés
Lehetőleg hivatalos/elismert forrást kérnék!

2014. márc. 21. 14:42
1 2
 1/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Lehetőleg hivatalos/elismert forrást kérnék!"

Az nem lesz.

Merthogy nincs azzal a keringéssel semmi baj.

Addig volt, amíg azt hitték, hogy a Hold "befogott" égitest.

2014. márc. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, hogy a Hold összevissza mozog rendszertelenül, rengeteg erő hat rá, és nem ismernek olyan körülményt, amivel meg tudnák magyarázni ezt az "olyan, és akkora mértékű erőt", ami miatt ezen a pályán kering.
2014. márc. 21. 15:21
 3/13 A kérdező kommentje:
Tömören a Föld és Hold közös tömegközéppontjával van probléma.
2014. márc. 21. 15:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod.
2014. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Akkor mi változott rég óta? Találtak egy másik bolygót, vagy a Föld és/vagy a Hold becsült tömege változott meg?


Ne csak vaktába lőjjetek, támasszátok is alá: ezért írtam ki a kérdést is! (bár mást akartam alátámasztani, ha ha elveszitek a játékomat, akkor elvárom velem szemben is ugynaezt)

2014. márc. 21. 16:05
 6/13 anonim ***** válasza:

Azokat kellene olvasni, akik meg tudják magyarázni. A holdra is ugyanazok a törvények érvényesek, mint a többi égitestre (beleértve a földet is), és mind "normálisan" mozog. Az utóbbi pár száz évben nem tűnt fel olyan tömegű égitest, amely érdemben befolyásolta volna a hold pályáját (mellesleg akkor a föld pályáját is).

Viszont olyan linkeket nem tudok, amelyek a felvetésedet támasztanák alá. Ezotériát és hasonlókat nem olvasok.

2014. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy kis olvasnivaló:

[link]

[link]

[link]

2014. márc. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
"a Hold becsült tömege " - a Hold tömegét, mozgását kellő pontossággal ismerjük. A NASA a 70-es években képes volt a holdra űrhajókat küldeni, és azok leszállási pontját néhány százméteres pontossággal kiszámítani.
2014. márc. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hagyd abba anők lapja olvasását, és nem leszel ekkora sötét tirpák éálllat.
2014. márc. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Gondolom Timike_01, hogy ha te elvárod tőlem, hogy értsek még a fizika ezen részéhez, és a csillagászathoz is, akkor te mindenhez érthetsz. Kíváncsi lennék arra, hogy milyen eredményekkel büszkélkedhetsz az életben, és hogy mihez értesz kimagaslóan országos színvonalban... =)


A lényeg a kölcsönös tisztelet, kölcsönösen én is megadom neked; fogadok, hogy diplomád sincs: mert ha lenne, akkor tudnád, hogy egy embernek elég egy dologhoz nagyon értenie, aki már 2-3-hoz is nagyon ért, az már gyanús, ha pedig valaki mindenből csak kicsit tud, azzal nem megy semmire sem.

Köszönöm az intelligens hozzászólásodat!

Szükségem van az olyan emberekre is néha, mint te: rajtatok növelem az önbizalmamat.

2014. márc. 22. 03:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!