Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az Univerzum tágul, akkor...

Ha az Univerzum tágul, akkor ugye valamilyen irányban. Melyik irányban? És akkor az ellentétes oldalra nyilván szűkül, ha valamerre tágul. és amerre szűkül, akkor egyszer csak összeér? De akkor hogyan lehet végtelen?

Figyelt kérdés
Bocsánat a hülye kérdésért, remélem azért érhető, hogy mire gondolok.
2014. márc. 22. 01:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Az univerzum a "világban létező fizikai részecskék összessége" az én hirtelen meghatározásom szerint. Nos a részecskék között lehet "üres tér", így ha a dolgok távolodnak egymástól, akkor azt nevezhetjük "tágulásnak" is. A végtelen fogalmába az is beletartozhat, hogy akár milliárdxmilliárd fényévenként lehet egy egy egy "univerzum". A kérdés hogy a teljes anyagmennyiség stagnál, teremtődik vagy csökken.. Na ha erre tudja valaki a választ az megmondhatja, hogy napról napra több anyag van e az univerzumban vagy kevesebb.. ezen a ponton én már filozófiáról vagy nézőpontokról beszélnék, ami egy hosszú és teljesen felesleges irány, hisz mindenki azt gondol ezügyben amit szeretne.
2014. márc. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Képzeld el, hogy az Univerzum 2 dimenziós, és a felszíne egy 3 dimenziós gömbre, egy lufira van kifeszítve, majd rajzoljunk rá két pontot! Most, ha elkezdjük felfújni a lufit, akkor annak pontjai távolabb kerülnek egymástól, megnő közöttük a távolság, de maguknak a pontoknak a mérete nem változik.

Az Univerzum hasonló módon tágul, csak itt egy 3 (tér)dimenziós tágulásról van szó.

2014. márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehetne úgy is, ahogy elképzeled, csak eddig még nem találtak erre utaló jelet.
2014. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az azért nem egy rossz bizonyíték, hogy a galaxisok távolodnak tőlünk, ráadásul minél messzebb vannak, annál gyorsabban.
2014. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#2-es. Köszönöm a választ, így már el tudom képzelni. Nem is értem, miért nem jutott eszembe, hiszen annyira nyilvánvaló.


És itt most mindegy, hogy így van-e vagy sem, csak a logikája érdekelt, de így világos. Köszi.

2014. márc. 29. 01:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!