Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményed a vízimajom...

Mi a véleményed a vízimajom elméletről?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha részleteznéd...

Tök jó!

A szőrtelenségünk több mint gyanús!:)

2009. dec. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A vízimajom elmélet, vagy East Side Story szerint a földtörténet egy időszakában, amikor Kelet-Afrikában jelentős klímaváltozás ment végbe, előrenyomult a tenger és egyes majom fajok, amelyekből később az ember is kifejlődött, egy időre átálltak a vízi életmódra. Mint ahogy a bálnák is szárazföldi állatok voltak eredetileg, amelyek élelem hiányában "visszamásztak" a tengerbe. Csak ezek a majmok aztán megint visszatértek a szárazföldre.


Ez amúgy csak egy elmélet. És annak is elég homályos. Szinte semmi bizonyíték nincs rá, de szerintem attól még lehetséges. Miért ne?

Bár azt nem igazán tudom, hogy a kedves kérdésfeltevő mire gondol. Arra, hogy igaznak tartjuk-e, vagy sem, vagy fejtsük ki az álláspontunk? Vagy mi?

2009. dec. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég szépen magyarázza, hogy az embernek mért vannak vizi/búvárkodó állatokra jellemző jellegei, nem is nagyon szoktak belekötni, annak ellenére, hogy ahogy előttem írták konkrét bizonyíték nincs rá.
2009. dec. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jellegekre gondolsz?

Erről még nem hallottam.

2009. dec. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

Kérdéses jellegzetességeink alatt.


A kérdező felszívodott,:)

2009. dec. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nos nekem nagyon szimpatikus ez az elmélet, és hiába nincsenek bizonyítékok, mégis nagyon logikus és kézenfekvő


A kérdés pedig a véleményeteket kérdezi az elméletről, hogy mit gondoltok róla.

A középiskolai tanárom nagy hülyeségnek tartotta, a főiskolán a tanárnőm már elképzelhetőnek tartotta.

2009. dec. 17. 19:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp elképzelhető, de semmiképp sem biztos. Jelen állapotában inkább hit kérdése, túl kevés adatunk van mg arral, hogy elvessük vagy megbízhatónak ítéljük.
2009. dec. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ígéretes elmélet.

Én is arra hajlok, hogy igaz lehet.

Némi bizonyíték nem ártana neki.

2009. dec. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!