Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a pánspermia...

Mi a véleményetek a pánspermia elméletről? (magyarázat alább)

Figyelt kérdés

Az az elmélet lényege,hogy az űrből jöttek (tudatosan vagy véletlenül)ide,illetve más bolygókra spórák,magvak,amikből később kialakult a mai élet.

Sokan azért hisznek ebben,mert ahhoz hogy a tudomány mai állása szerint kialakulhasson a Földi élet túl sok véletlennek kellett volna összejátszania és ez közel lehetetlen.Illetve valahol idekapcsolódik az is,hogy a mai emberi agy olyan bonyolultságú(illetve 7 milliárd "alkatrészből" álló)szerv,ami néhány százezer vagy millió év alatt nem fejlődhet ki ilyen szinten,mert kevés neki ez az idő.


2011. ápr. 23. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Ehhez kapcsolódóan:

[link]

2011. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én nem hiszek benne. szerintem pár billiárd év és a megfelelő körülmények létrehozhatnak életet maguktól. és itt mind kettő megvan.
2011. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A földönkívüli bolygókra hogyan kerültek azok a spórák? Ha a spórák ide repültek, akkor oda is kellett valahonnan repülniük?
2011. ápr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én sem hiszem. Mert ha igaz lenne, akkor máshol kellett kialakulnia az életnek, aminek ugyanannyira kicsi a valószínűsége, mint itt, mégis megtörtént (ha feltételezzük, hogy igaz). Ennyi erővel itt is kialakulhatott.
2011. ápr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

ma 22:06

Erre már több elméletet is hallottam.

1.Idegen civilizáció "szétszórja" a világűrben a spórákat.Lesz ami lesz alapon.

2.Ugyanez csak tudatosan azon bolygókra,ahol az élet alapfeltételei adottak.

2011. ápr. 23. 22:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Na de ha a Földön túl sok a véletlen, ami az élet kialakulásához kell, akkor az Univerzumban valahol van egy hely, ahol kevesebb véletlen kell egy ilyen bonyolultságú élet kialakulásához? Mert valahol el kellett kezdődnie, valahonnan erednie kell az életnek, nem?

Én nem értek egyet ezzel az elmélettel, szerintem nem kellett sok véletlen, legalábbis nem több, mint amennyi "adott volt".

2011. ápr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"túl sok véletlennek kellett volna összejátszania"

Kedves kérdező!

Honnan tudod, hogy mi a "túl sok" véletlen és mi a nem túl sok?

Ez csak vallásos emberek szándékos butítása... azért, hogy ne nézz utána, ne gondolkozz: csak higgyél nekik.

2011. ápr. 24. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Ez nem az én véleményem,hanem azoké,akik az elméletben feltétlenül hisznek.És nekik szerintem elég kevés közük van a népbefolyásoló vallás(ok)hoz.

2011. ápr. 24. 08:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem megvoltak a feltételek hozzá, hogy kialakulhasson az élet a Földön. Nem egyszerre, hanem apránként.

[link]

2011. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!