Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csináltam kémiára egy vízbontó...

Csináltam kémiára egy vízbontót, de nem nagyon akarja bontani a vizet.12 v-al működtettem de a hidrogén és az oxigén nagyon kis mennyiségben jön le az átram alá helyezett réz lemezekről. Mit lehtene vele csinálni, hogy élénkebben bontsa a vízet?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 2. 19:23
 1/8 Silber ***** válasza:
100%

Faraday törvénye alapján az áramerősséget kéne emelni.

m=MIT/(zF). A vízbontás pár V egyenárammal már megy, de a termelés az áramerősség növelésével intenzifikálódik.

2014. ápr. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2014. ápr. 2. 20:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Tegyél a vízbe egy kis kénsavat.
2014. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2014. ápr. 2. 22:34
 5/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha a víz vezetőképességét javítod vmi oldott anyaggal (sav, lúg, só stb.), akkor a vízbontásod sem fog tiszta hidrogént és oxigént produkálni, a vízben oldott anyag elektrolízise is beindul. Pl. konyhasónál az egyik elektródán nátrium-lerakódásod lesz ,a másikon meg klórgáz képződik.

Ha desztillált vízzel dolgozol, akkor lesz tiszta reakciód (persze az oxigén oldalon az elektródád akkoris patinásodni fog).

Mivel a tiszta víz Q rossz vezető, a feszültség növelésén kívül két módon tudsz mégis tűrhető eredményt elérni, az elektródákat közelíted egymáshoz és/vagy az elektródák felületét növeled. Mindkettő csökkenti az ellenállást.

Ha két külön légtered van az oxigén és a hidrogén számára, akkor az elektródák közelítése nem fog menni, csak a felület-növelés.

Egy fésűs elektróda megoldás lehet.

2014. ápr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezért írtam neki a kénsavat. Ott biztos nem fog más gáz keletkezni, legfeljebb az elektródán réz-szulfát alakul ki, de azt meg elkerülheti, ha szénelektródát használ. akkor az SO4 nem a szénnel, hanem a vízzel fog reagálni, és oxigén fejlődik.
2014. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

Ennyiből a kénsav valóban jobb, meg egyáltalán a grafit elektróda is jó ötlet.

Plusz ötlet:

A vízbontást tiszta víz esetében nem nagyon befolyásolja a hőmérséklet, de ha mondjuk 10% etil-alkohol benne van, akkor a hőmérséklettel jelentősen javul a bontás, az alkohol molekula apoláris, ezért anélkül, hogy plusz egyéb anyagok keletkeznének a bontásnál.

50-60 C fokos oldatban a vízbontás mértéke már legalább másfélszeres.

Hogy ez miért van, azt egy kémikus mondja meg inkább, ne én tippelgessek. :)

2014. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2014. ápr. 3. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!