Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A talajon és a talaj felső...

A talajon és a talaj felső néhány centijében megbúvó kukacokból mi lesz?

Figyelt kérdés

Úgy értem kukacok maradnak mindig, vagy átalakulnak valami rovarrá?

(Nem tudom érthetőbben megfogalmazni.)

Nem szeretném, ha valami ritka védett fajt taposnánk el. Ezért szeretném tudni, melyikekre érdemes vigyázni.


Milyen olyan rovarok vannak, amik a kerti növények, pázsit és gaz között jelenleg kukac formájában vannak jelen?



2014. ápr. 4. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami kukac, az az is marad, ami hernyó (talajban ritka) az teljes átalakulással fejlődik tovább.

A talajban többféle kártevő telel át, de azok pajorként többnyire (cserebogár-pajor például), ilyet ha látsz, külön kérlek hogy taposd el!

2014. ápr. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak a giliszta hasznos. Általában ásás közben kerül a felszínre. De pl. a lótetűt el kell pusztítani, mert tönkreteszi a növények gyökereit.
2014. ápr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Francot kell kiirtani a lótetűt, meg a pajort.

Üvegbe velük, minél több, annál jobb, oszt lehet menni Ráckevéhez harcsázni.

2014. ápr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A pajort felismerem igen, és tudom, hogy csak más állat eledeleként hasznos vagy pecázáshoz is. :-)


Akkor a hernyók akik érdekelnek!


Milyen hernyók lehetnek a talajon és a felső rétegében a növények és avar között?

2014. ápr. 4. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!