Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik az a légyfaj ami...

Kiss-Kárpáty Ildikó kérdése:

Melyik az a légyfaj ami mostanában rajzik és teljesen fekete?

Figyelt kérdés
Rajokban jár, kb 1-1.5 cm nagyságú. Egy helyben lebeg a levegőben, és a két leghátsó lába lefelé csüng. Teljesen fekete, csak a szárnya átlátszó. Kinézetre úgy fest mint egy nagy méretű szárnyashangya, kissé hasonlít egy tiszavirágra is.

2014. ápr. 15. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Láttam én is ezt,de szerintem ez még nem kifejlett "légy"-inkább rovar,még csak most ébredeznek.
2014. ápr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kb így néz ki, de nincs az alján narancssárga folt: [link]

Valamilyen darázs-utánzó (mimikri) légyfaj lehet.

2014. ápr. 15. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Falusi létemre,úgy,hogy tanyáink vannak ilyet még nem láttam.Az tuti,nem házi légy.Ezt M.o.-láttad?
2014. ápr. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hollófernyiges ***** válasza:
Én is találkoztam velük, ezerszámra lebegnek az erdei utakon, de nem tudom mi lehet.
2014. ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez egy virágokat beporzó légyfaj. És darazsakat utánoz a megjelenése, hogy ne egyék meg a madarak.
2014. ápr. 15. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!