Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gömbökkel a végtelen térnek...

Gömbökkel a végtelen térnek maximum hány százaléka tölthető ki ideális elrendezéssel, elméletileg?

Figyelt kérdés

Másképp fogalmazva: 1 m^3-es edénybe apró 7,8 g/cm^3 sűrűségű vasgolyókból hány kg-ot tudok beletölteni, ill.

mekkora lesz az "átlagsűrűség" az edényben?



2014. ápr. 20. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindegy hogy egy nagyot teszel bele, vagy nagyon sok kicsit, így is úgy is 52%-át tölti ki.
2014. ápr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem igaz. Amit te írsz, az a kocka rács.

Apró golyókkal más elrendezésben 52%-nál jobban ki lehet tölteni.

2014. ápr. 20. 22:34
 3/6 A kérdező kommentje:
A gömbök középpontjai nem kockák, hanem tetraéderek csúcsában vannak - ha jól tudom.
2014. ápr. 20. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt olvastad?

[link]

2014. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Még nem olvastam.

Egyszerű kérdésnek tűnt, és kiderült hogy milyen nehéz megválaszolni, ill. bizonyítani a feltételezést.

2014. ápr. 20. 23:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy olvastam a linkelt pdf-et, két kérdés merült fel bennem.

1. A feladat megfordítása: Melyik az a szabályos, stabil elrendezés, amelyben a lehető legkevesebb golyóval tudjuk kitölteni a rendelkezésre álló teret? (Stabil alatt értendő, hogy ha megrázzuk sem omlik össze a struktúra).


2. Vajon ez csak az euklideszi geometriára vonatkozik, vagy a nemeuklideszi geometrián alapuló térben is ugyanez az eredmény jön ki?

2014. ápr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!