Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történhetett a csillaggal?

Mi történhetett a csillaggal?

Figyelt kérdés

Este lementem elszívni egy cigit, sötétben álltam és az eget figyeltem, egy felhős sem volt sehol, tiszta csillagos ég.

Néztem egy csillagot aminek a fehér fénye egyre halványabb lett és eltünt, de átvette a helyét egy ugyan akkora vörös pötty és az is néhány másodperc múlvba eltünt...

Vajon "meghalt" a csillag?



2014. ápr. 27. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A csillagok haldoklása nagyon-nagyon sokkal lassúbb folyamat, mint míg elszívsz egy cigit.

Amit láttál, valami Föld körül keringő mesterséges objektum lehetett. Mielőtt belépett volna a Föld árnyékába, a légkörön átszűrt fény világította meg, azért látszott vörösnek.

2014. ápr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A vörös szín oka megvan, de elötte miért volt azonos fehér világító színe a csillagokkal?

Mondjuk először én is műholdra gondoltam...utánna erre.

2014. ápr. 27. 23:57
 3/6 anonim ***** válasza:

A közvetlen napfény színe még fehér volt rajta.

Amúgy egyszerűen meg lehet különböztetni a csillagoktól a többi égitestet: ugyanis a többi nem hunyorog.

2014. ápr. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mozgott az a "csillag"?
2014. ápr. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ez nem mozgott, állt egyhelyben.

Pislákolt is, vagy ahogy a 3.válaszoló írta hunyorgott.

Teljesen olyan volt mint egy csillag.

2014. ápr. 28. 18:08
 6/6 anonim ***** válasza:

A változócsillagok és a pulzárok is hunyoroghatnak

Ám valószínű műholdat láthattál.

2014. ápr. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!