Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Otthon kísérleteztem, de nem...

Otthon kísérleteztem, de nem tudom mi történhetett. Szerinted?

Figyelt kérdés
Ecetbe feloldottam egy kis sót, és beletettem egy koszos egyforintost, mert tudtam, hogy megtisztítja. Ámde véletlenül benne felejtettem és az érme érdekes, szemcsés felületű és arany színő lett.(nem olyan mint egyébként, hanem sokkal szebb) Nem tudjátok mi történhetett?
2010. júl. 10. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
mi történt volna? kioldott belőle valami fémet
2010. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az ecetsav reakcióba lépett az egyik fémmel nem lettek akkor bubik??:):D
2010. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem. Több napotn keresztül benne volt.
2010. júl. 10. 14:17
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
A rezet az ecetsav nem oldja de a mellete levő ónt horganyt igen. Most majd a levegőn el fogja veszíteni rézszínét és ronda lesz.
2010. júl. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem veszem ki. :D
2010. júl. 10. 16:02
 6/7 anonim ***** válasza:

az ecet is megtámadja a rezet;)

Ezért nem szabad rézedényben tartani a savanyúságot.

2010. júl. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fém felülete a legtöbbször oxidálódik. Ezt az oxidált részt különböző néven hívják, az aluminiumnál aluminium-oxidnak, a vasnál vas-oxidnak, vagy rozsdának, a réznél meg réz-oxidnak.


A sav megtámadta ezt a réteget az egyforintosnál, így alatta kibukkant a szép fém, már oxidáció nélkül. Ahogy kiveszed, megindul újra az oxidáció, és szép lassan megjelenik rajta a réz-oxid réted (magyarán kifakul a színe).

2010. júl. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!