Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik kiskocsi éri el hamarab...

Melyik kiskocsi éri el hamarabb az asztal szélét?

Figyelt kérdés

Az egyikre kötött, csigán átvetett fonalat 20 N erővel húzzuk, a másikra 2 kg tömegű testet akasztottunk. A kocsik

tömege egyenlő, g =10m/s2, megoldás szerint az amit 20n erővel húztunk, miért?



2014. máj. 4. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
De... izé... 2 kiló nem pont 20 N...?
2014. máj. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos ennyi a feladat? Tömegek, súrlódás, távolságok, valami? Mert így, ahogy az első válaszoló is értette gondolom, a 2 kg-os test is 20 N erővel húz.
2014. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a kötélre 2kg tömegü testet akasztasz akkor a kötél mint kényszerfeltétel miatt együtt fog mozogni a kocsival.

Ezért a 2kg tömegü testre ható súlyerő a 2kg tömeget és a kocsit együtt gyorsítja míg a másik esetnél a 20N csak a kocsira hat.Ezért az a kocsi amire a 20N erő hat nagyobb gyorsulással fog mozogni.

2014. máj. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szingula: Nem vagyok biztos, hogy jól értettem. Arra gonodlsz, hogy amikor a testet testtel gyorsítjuk, akkor a fellépő 20N erő összeségben 4 kg tömeget kell gyorsítson, és így kisebb lesz a gyorsulás? Mert ez esetben valóban igazad van, de szeretném én is tökéletesen tisztán látni.
2014. máj. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen, így volt emelt érettségi teszt részében
2014. máj. 5. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!