Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2008 augusztus 27-én olyan...

2008 augusztus 27-én olyan közel jön a Földhöz a Mars, hogy akkorának látszik majd az égbolton mint a Hold, de mi lesz ha "beleszól" a Mars a Föld gravitációjába?

Figyelt kérdés
egy ilyen esemény jó ha 60e évente megismétlődik de nem fogja zavarni a földet a mars?
2008. júl. 28. 22:13
 1/9 A kérdező kommentje:
Jah és hogyha ilyen közel jön a mars akkor miért nem most küldenének egy szondát a marsra?
2008. júl. 28. 22:14
 2/9 anonim ***** válasza:
22%

A Hold mégközelebb van a földhöz.És beleszólt a gravitációjába?Nem

A marstól sem lesz semmi baja a Földnek és akkora szodát vagy rakétát nem lehet fellőni a marsra hogy felrobbanjon.

2008. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
90%
nyugi ez csak egy emailben terjengő szokásos továbbküldözgetős dolog. minden évben elindul... ha google-ba rákeresel akkor van egy olyan honlap ahol össze van gyűjtve az összes iylen tévhites, rémisztgetős sztori. (többek között a fogarasi úti tescos történet is)
2008. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Ez a lánclevél inkább az emberi hülyeségbe zavar bele, semmint a Föld gravitációjába.


Téves amúgy az információ, hiszen a következő Földközeli együttállás 2010 októberében lesz (ha jól tudom).

Azonban a lánclevél eredetijében (ami angol nyelven szólt) szépen és helyesen volt leírva, hogy a Mars olyan közel lesz, hogy hetvenötszörös nagyításban, távcsővel figyelve olyannak fog hatni, mint a telihold. Csak ez már a magyar változatból lekopott. Így érdekesebb. :)


Tehát NEM fogja senki látni a Marsot telihold nagyságúnak szabad szemmel. Vagy ha igen, akkor kezdjen imádkozni :)


De hogy én, mint földi halandó mit mondok, az ne számítson. A csillagászati egyesület hivatalos közleménye is elég "kézenfekvő" a jelenségre:

[link]

2008. júl. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
2008. júl. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na még ilyen én meg tisztára készültem a telescopomal, hogy láthassam...:)
2008. júl. 29. 09:18
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

a második válaszolónak, aki szerint a hold nem szól bele a föld gravitációjába:

mit gondolsz, mitől van az ár- apály jelenség?

2008. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem lesz ilyen közel a Mars. Kamu hír.
2008. aug. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
92%
Átlagosan körülbelül 26 havonként kerül Földközelbe a Mars és akkor is csak 0.4-0.5 CSE (CSillagászati Egység=Föld-Nap közepes távolsága=149.6 millió km) távolságra, ami kb.59-75 millió km. Szabadszemmel nézve az átlagember számára semmi különleges látvány.
2008. aug. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!