Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezt melyik képlettel kell...

Ezt melyik képlettel kell számolni? "Súlytalan 2 m-es rúd egyik végén 20N súlyú, másik végén 30N súlyú gömb van. A rúd mely pontjában tartható egyensúlyban? "

Figyelt kérdés

2014. máj. 19. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:

ahhot hogy egy kiterjedt merev test egyensúlyban legyen két feltételnek kell megfeleni, egyik: szum-F=0 másik szum-M=0;

itt most a második kell, vagyis hogy a testre ható forgatónyomatékok összege 0 legyen, a forgatónyomaték számítása: erő*erőkar=M erőkar az a testre ható erő hatásvonalának és a test forgópontjának a távolsága, vagyis ebben a feladatban felírsz egy egyenletet egy iker erővel és erőkarra és a másik erővel és az erőkarral, mivel egyensúlyban van ezért a kettőt egyenlővé tezsed és pár egyszerű számítással kiszámolod

2014. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
csak a képletet kérdeztem :) akk a szum F? ami 50 és azzal mit kezdjek?
2014. máj. 19. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:
azzal semmit, olvasd el még egyszer amit írtam, leírtam hogy mi a teendő
2014. máj. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Értsd meg, különben xart sem ér.

A fenti leírásból következik a képlet. Szöveges feladatok megoldása?

2014. máj. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!