Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az ősrobbanás szempontjából...

Ha az ősrobbanás szempontjából nézzük a világegyetem létrejöttét, akkor a bolygók miért gömb alakot vettek fel?

Figyelt kérdés

2014. máj. 8. 06:32
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
He?
2014. máj. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
50%
Mert az a legtökéletesebb forma,a sok ütközés súrlódás következménye!
2014. máj. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
Mert egy pontból minden irányba robbant, ez a gömbforma
2014. máj. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
98%

Mi köze az ősrobbanás meglétének a bolygók gömb alakjához???


Egyszerűen azért gömb alakúak a bolygók, mert van gravitáció. Ami mindent össze akar húzni, és ebből a tekintetből a gömb alak az, aminél minden részecske a legközelebb helyezkedik el a középponthoz.

2014. máj. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze egymáshoz a két dolognak, ahogy Sir Butcher írta.

A gravitáció miatt gömb alakúak a bolygók, és emiatt van a héjas elrendeződés is: a légkör, a kéreg, a köpeny, a mag, mind gömb alakúak.

De a gömb alak sok más szempontból is ideális lehet: szappanbuborék, vízcsepp, csapágygolyó, labdajátékok...

2014. máj. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
Azért megkérdezném, hogy aki lepontozta Sir Butchert, annak mi van az agya helyén?
2014. máj. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 Wadmalac ***** válasza:
100%

#6: Egy piros munkáskesztyű.

Sajnos általánosan jellemző, hogy egyes gyengébbek mindent mínuszolnak ,amit nem értenek.

2014. máj. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Azért írtam az ősrobbanást, mert én a Teremtésben hiszek, de kiváncsi voltam az elméletekre. Am honnan lehet tudni ha leontoznak vlkit (nem én voltam)?
2014. máj. 8. 14:34
 9/49 anonim ***** válasza:

#6: Optimistán bízzunk benne, hogy csak véletlenül nyomta meg valaki a pirosat/kéket, a zöld helyett.

De mivel ez olyan igazságtalan:

MINDENKI NYOMJON EGY LIKE-OT SIR BUTCHERNAK!

2014. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze se az Ősrobbanáshoz, se a Teremtéshez, de a gravitáció még akkor is jó magyarázat erre a kérdésre, ha egy sellő álmodja az egész Univerzumot. Egyébként láthatod a százalékát a válasz mellett.
2014. máj. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!