Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A függőágyban alvás hosszú...

A függőágyban alvás hosszú távon mennyire egészséges? (azt hallottam, hogy hosszú távon nem tesz jót a hátnak). És életképes szerintetek ez az ötlet? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Szóval, az első kérdésem az, amit fentebb írtam, de van egy második is: szeretnék "hátizsákosan" utazni, viszont nem szeretek a földön, hálózsákban aludni (a sátor pluszsúly és szintén kényelmetlen, hacsak nem visz az ember egy csomó pluszcuccot). Ezért a következőre gondoltam:


Egy túraboltban láttam extra kicsire összehajtogatható túrafüggőágyat. Egy szúnyoghálóval van kombinálva, vagyis olyan, mint egy borsóhüvely, bele lehet feküdni és felül össze lehet húzni a szúnyoghálót, így teljesen összezáródik a függőágy.


Arra gondoltam, hogy ezzel váltanám ki a hálózsákot. Szerintem jó lenne, mert egyrészt nem földön alszom (ennek már önmagában vannak előnyei), másrészt valószínűleg kényelmesebb, mert nem töri fel a hátamat. Arra is gondoltam, hogy vinnék két teleszkópos karót, amiket bárhova felállíthatok, amivel rögzíthetem, hogyha esetleg nincs két, egymástól alkalmas távolságra levő fa. Szerintetek mennyire életképes ez az ötlet?


2014. máj. 24. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen életképes - amíg nem szakad az eső :) A sáturnak azért az is az előnye, hogy van egy kis száraz hely, ahová behúzódhatsz, és viharban sem leszel tengeribeteg.


De jó időben a te megoldásod is jó. De én magam részéről inkább cipeltem azt a +5kg-ot. Ritka jó volt, amikor a nyakunkon volt a felhőszakadás, és tudtam, hogy van hová behúzódni a semmi közepén is.

2014. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

" (azt hallottam, hogy hosszú távon nem tesz jót a hátnak)"

Valóban, nem véletlenül ajánlják az egyenes, kemény fekhelyet. De pár hét nem veszélyes, már annak aki bírja, mert van aki egy éjszakát sem. Próbáltad?

"...vinnék két teleszkópos karót..."

Nem tudom, elég nagy erők vannak, tehát erősek kellenek, és három (összekötő), - ezek is lehetnek pár kiló.

És ugye az időjárás, ahogy előző írta, nagy kaland. :D

2014. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A függőágy jó ötlet, de én kombinálnám valami sátorszerűséggel és akkor teljes a komfort. Ha már van két fa, akkor azok közé feljebb lehet kifeszíteni kötelet, arra meg már mehet a háromszögsátor. Szerintem.

G.

2014. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Hol láttál ilyen függőágyat? Én is ilyesmit keresek.
2014. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
túrázás alkalmával megfelel
2014. júl. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

[link]


Utolsó előtti:


Nekik van, de lehet, hogy már nem fogsz találni.

2014. júl. 29. 10:26
 7/14 A kérdező kommentje:

"A függőágy jó ötlet, de én kombinálnám valami sátorszerűséggel és akkor teljes a komfort. Ha már van két fa, akkor azok közé feljebb lehet kifeszíteni kötelet, arra meg már mehet a háromszögsátor. Szerintem.

G."


Amit én vettem, az pontosan így működik. Tartalmaz egy sátorlapot.

2014. júl. 29. 10:29
 8/14 anonim ***** válasza:

Tudtam, hogy le kellett volna védetnem! :D

Majd ír meg, hogy mennyire működik jól!

G.

2014. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Bizony, az a rossz hírem, hogy úgy tűnik, nem te találtad ki először:


[link]


[link]



És hogy hogy működik? Nos, a sátorlappal mindenesetre nincs semmi gond (egyébként elég meleg tud lenni alatta), de valahogy nekem nem működött a függőágyban alvás, aminek lehet az az oka, hogy gyakorlatlan vagyok és rosszul kötöttem fel. Nemrég mondta egy függőágy-eladó, hogy minél feszesebbre kötik, annál kényelmesebb, annál ágyszerűbb. Az enyém nagyon "plöttyedt" volt, képtelen voltam benne normális alvóhelyzetet találni.


A másik az ún. cold-butt-syndrome, vagyis, hogy mikor a szél körülfújja az egyébként nem légáteresztő anyagot, akkor annyi hőt von el, hogy nagyon hidegnek érzi az ember, és felfázást, derékfájdalmat okozhat. Erre is figyelni kell.



Meleg nyári esték alkalmával, -illetve egy meleg hálózsákkal talán máskor is- jó, amúgy nekem nem jött be túlzottan. Egy jó sátor jobb választás.

2014. júl. 29. 11:16
 10/14 anonim válasza:

8 év minden nyáron heteket töltök függőágyban outdoorban. Indoorban meg már idejét se tudom mióta nyomom.

a csicsizacsit az ember azelőtt veszi fel, hogy beszállna és máris megoldódott egy gond.

Nekem nem volt eddig szunyoghálósom, küzdöttem is a moszkító háló használatával. Végül ártér biztos lett.


kicsit átlósan kell benne feküdni és nagyon kényelmes lesz. Meg persze minél nagyobbat vesz az ember annál kényelmesebb nekem a nappalimban is van már egy gigantikus 4 személyes.

2015. júl. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!