Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az alábbiakat, hogy mondjuk?

Az alábbiakat, hogy mondjuk?

Figyelt kérdés

Két példa, amit szeretnék megtudni, hogy olvassuk ki.

a:b:c=1:10:100 illetve 1:15 000 (térkép esetében)



2014. máj. 24. 20:58
1 2
 1/12 anonim válasza:
"a" úgy aránylik a "b"-hez,úgy aránylik a "c"-hez,mint 1 úgy aránylik 10-hez,úgy aránylik 100-hoz! a=1,b=10,c=100!1 aránylik a 15000-hez!Ez azt jelenti,hogy az előtted lévő térkép az 1-es arány,és a valóság annak a 15000-szerese!Remélem,erre gondoltál! :-)
2014. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A kérdésbe miért raktál vesszőt?
2014. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy olvasnám, hogy „a, b és c rendre úgy aránylik egymáshoz, mint 1, 10 és 100”, illetve „(a térkép méretaránya) 1 a 15 000-hez”.


A kérdésedet pedig így írnám:

Hogyan olvassuk ki a következő dolgokat? „a:b:c = 1:10:100”, illetve a térképre írt „1:15 000”.


(A nyelv megtanulása magyar is fontos igencsak…)

2014. máj. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A hasznos válaszokat köszönöm!
2014. máj. 25. 10:03
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
A kérdésbe nem kellett volna vessző, ez az információ a hasznodra válhatna, ha okos lennél.
2014. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Helyesírás és nyelvhelyesség terén a 21:08-as válasszal több baj van, mint a kérdéssel.
2014. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Úristen!Miért kell kötekedni?!Lássatok már a kérdés mögé!!Nem mindegy,hogy van-e ott vessző,vagy nincs?!Vagy ti egy vessző miatt már a kérdést sem tudjátok értelmezni?!Nem értem,miért kell ilyenen fenn akadni!Nem tudjátok már,hogy mibe kössetek bele! -.-"
2014. máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én vagyok a 21:08-as válaszadó!Köszönöm a kritikát,de jót nevettem rajta! :D Bocs,de nem tudom akkor,hogy hogy jutottam megyei helyesíró versenyre,ha helyesírási,meg nyelvhelyességi hibáim vannak! :D Szerintem neked meg értelmezési hibáid vannak!Arról nem én tehetek,hogy az IQ-d olyan alacsony,hogy nehéz megértened a magyarázatomat! :D
2014. máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves Úgyaránylikaúgyaránylikaúgyaránylika Mint Úgyaránylika!


A kérdező nem arra volt kíváncsi, hogy mit jelent, ami le van írva, hanem arra, hogy hogyan olvassuk ki. (Legalábbis ezt írta le.) Ebből gondolom, hogy neked is szövegértési gondjaid vannak. Vagy csak nagyon mélyen sikerült a kérdés mögé nézned.


Azt nem tudom, miből jött neked, hogy a = 1, b = 10 és c = 100!, de ez sehogy sem következik abból, amit a kérdező leírt. Az is lehet, hogy a = 42, b = 420 és c = 4200. Azt sem értem, hogy mi az, hogy a térkép egy 1-es arány. A térkép nem egy tárgy? (Amúgy annyi lenne a lényeg, hogy a térképen jelölt két pont közti távolság a valóságban nekik megfelelő pontok távolságának egy tizenötezred része. Arról nem tehetek, hogy te ezt nem tudod normálisan leírni magyarul.)


A vesszőn én nem akadtam fenn, ennyi bőven belefér (tulajdonképpen csak át kéne rakni az „illetve” elé). Viszont a mondatok, mondatrészek közé illene valami szóközt rakni, mert úgy kicsit olvashatóbb lenne, amit írsz. Ezenkívül felhívom a figyelmedet arra, hogy óvatosan rakj felkiáltójelet a számok mögé, mert annak a matematikában más jelentése is van. (Ugye 3! = 6, 6! = 720 és 720! az meg már sok.)


> „Bocs,de nem tudom akkor,hogy hogy jutottam megyei helyesíró versenyre,ha helyesírási,meg nyelvhelyességi hibáim vannak!”


Ha egyáltalán nincsenek nyelvhelyességi hibáid, akkor miért nem nyerted meg az országos döntőt az adott versenyen, és miért nem azzal dicsekszel? Mindenkinek vannak hibái, akár hiszed, akár nem, még az országos első helyezettnek is biztosan voltak (szóval kicsit tessék visszavenni az Úgyaránylika Arcodból).

Ráadásul a megyei fordulóba kijutni legfeljebb annyit jelent, hogy jobb voltál a sulid évfolyamának 50-60 emberéből annál a 10-nél, akit érdekelt a verseny.


Szóval miért gondolod úgy, hogy gondolod úgy, hogy Kölcseynél jobban gondolod úgy, hogy Aranynál jobban gondolod úgy, hogy gondolod, hogy Babitsnál gondolod jobban, mint jobban gondolod, mint Ők úgy gondolják a nyelvet? Még akkor is, ha ez inkább egy matekkérdés…

2014. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Kedves kötekedő!Képzeld el,hogy nálunk ezt így mondják,hogy "úgy aránylik a...."!Bár lehet,hogy te a matekórára is elfelejtettél bemenni,de ne nekem magyarázd már meg,mert matekból is elég jó vagyok!Érdekes,hogy a magyartanároknak sosem volt problémájuk a nyelvhelyességemmel,bár lehet,hogy te akkor jobb tanár vagy az összesnél!Ez esetben én kérnék elnézést,de kétlem,hogy így lenne!

Igen,jól mondod,a kérdezőt az érdekli,hogy hogyan olvassuk ki!De mint mondtam,nálunk ezt így kell kiolvasni!

Azt,hogy a=1, b=10, c=100, csak példának írtam,mivel a kérdező is ezt hozta fel!De ha lenne annyi eszed,amennyi nincs,felfognád,hogy édesmindegy,hogy a térképen lévő 2 pont távolsága,vagy éppen maga a térkép 1:15000 arányú!Ugyanazt jelenti mindkét eset!

Ha már annyira jó megfigyelő vagy,láthatnád,hogy egyetlen egyszer raktam felkiáltójelet szám mögé,de ahogy te is mondtad,én sem vagyok tökéletes,én is hibázhatok!De pontosan te vagy az,aki mégis beleköt még ebbe is!

Ha pedig nem tetszik,hogy a mondatok és mondatrészek közé nem teszek szóközt,az már nem az én problémám!De azért érdekes,hogy egy vessző nem zavar,de a szóköz hiánya igen!Szerintem már azt sem tudod,hogy mibe köss bele igazából,azért akadsz fenn ilyen apróságokon!De ez sem az én problémám,és mivel te sem vagy jobb semmivel,ezért jobban tennéd,ha inkább megtartanád magadnak a véleményed!

2014. máj. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!