Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az alábbiakat, hogy mondjuk?

Az alábbiakat, hogy mondjuk?

Figyelt kérdés

Két példa, amit szeretnék megtudni, hogy olvassuk ki.

a:b:c=1:10:100 illetve 1:15 000 (térkép esetében)



2014. máj. 24. 20:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

> „De mint mondtam,nálunk ezt így kell kiolvasni!”

Sok-sok bántó szóismétléssel, és hangsúlyozottan hangsúlyozva hangsúlyozva, hogy úgyaránylika úgyaránylika? Nem elég egyszer elmondani, hogy úgy aránylik, mint ahogy ahogy a 00:02-es válaszban szerepel?


> „Azt,hogy a=1, b=10, c=100, csak példának írtam,mivel a kérdező is ezt hozta fel!”

Azt magyarázd már el, hogy abból, hogy a:b:c = 1:10:100 hogyan következik az, hogy a = 1. Te jó vagy matekból, akkor biztos menni fog.


> „…a térképen lévő 2 pont távolsága,vagy éppen maga a térkép 1:15000 arányú!Ugyanazt jelenti mindkét eset!”

Ez így nagyjából stimmel, de te azt írtad elsőre, hogy „Ez azt jelenti,hogy az előtted lévő térkép az 1-es arány,…”; ami nagyon nem ugyanaz, mint hogy a térkép méretaránya 1:15000.


> „láthatnád,hogy egyetlen egyszer raktam felkiáltójelet szám mögé”

Légy szíves nézd meg még egyszer az első hozzászólásodat. Biztos csak azért nem látod, mert lehagytad a felkiáltójel mögül a szóközt.


> „…én sem vagyok tökéletes,én is hibázhatok!”

Ha túl sokat hibázik valaki, és ráadásul a felét direkt csinálja, akkor azért rá szabad szólni az illetőre.


> „Ha pedig nem tetszik,hogy a mondatok és mondatrészek közé nem teszek szóközt,az már nem az én problémám!”

Erről beszélek…


> „De azért érdekes,hogy egy vessző nem zavar,de a szóköz hiánya igen!”

Egyvesszővalóbannemzavar,egyszóközhiányasezavarna,deteeddiglegalábbkétszerannyiszóközthagytálki,minténmost.


> „De ez sem az én problémám,és mivel te sem vagy jobb semmivel,ezért jobban tennéd,ha inkább megtartanád magadnak a véleményed!”

Ahhoz képest, hogy nem a te problémád, elég sokat nyűglődsz rajta, és mivel nem csak az én problémám, ezért próbálom megoldani.

2014. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ezt írtam:

> „láthatnád,hogy egyetlen egyszer raktam felkiáltójelet szám mögé”

Légy szíves nézd meg még egyszer az első hozzászólásodat. Biztos csak azért nem látod, mert lehagytad a felkiáltójel mögül a szóközt.


Bocsánatot kell kérjek, ez mellément. Elnéztem egy szót…

2014. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!