Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 1 liter cc. Kénsav mennyibe...

1 liter cc. Kénsav mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

2014. máj. 25. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kb 20000 forint.
2014. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. És nem tudtok olyan oldalakat ahol lehet értékesíteni? Ha esetleg el akarnám adni.
2014. máj. 25. 20:20
 3/13 anonim ***** válasza:

Persze. Gondolod beadsz bizományba a sarki vegyszereshez egy üveg kénsavat.

Elárulom, hogy akik ezt engedéllyel használják, azok csak megbízható forrásból veszik, nem pedig fű alatt, akiknek meg fű alatt kell némi otthoni vegyészkedéshz vagy ilyemi, azok meg nem fognak a vegyszerbizományiba leugrani.

2014. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kénsav, 96%-os, 1000 ml: 2450-2650 Ft

Forrás: [link]


De ezt csak engedély birtokában adnak ki:

Forrás: [link]

2014. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ahh én vagyok elkényeztetve, a Sigmánál néztem meg.
2014. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként ez az eladás azért érdekelt mert itthon csináltam kénsavat kísérletezésre és a a maradékot ha el lehetne adni akkor az nem lenne rossz.
2014. máj. 25. 22:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Namost azt azért elárulhatnád, hogy te hogy csináltál otthon cc kénsavat.
2014. máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az utolsónak: lehetséges készíteni, bár ugye, hogy az cc.-e otthon nehéz megtudni. Mindenesetre olvastam, hogy 70% fölötti kénsavat elvben úgy lehet csinálni, ha megfelelő tartályban a kénsav oldatát felforraljuk. A kénsav forráspontja 200 fok körül van ha jól emlékszek, emiatt az megmarad, a viz meg kipárolog. Ezzel olyan 70%-ig el lehet jutni. Ténylegesen cc kénsavat pedig innentől elektrolízissel lehetne platina elektródok között, szal a kérdező tuti nem cc kénsavat csinált. Nem hinném betitrálta volna.
2014. máj. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A kénsav forráspontja 337 fokon van és én kb. 250-300 fokra fel tudtam melegíteni ami már 80-90% töménységű kénsavat hoz létre. Ezt pedig acél elektródákkal fogom vízbontás segítségével töményíteni, így már el lehet érni legalább 95%- os kénsavat.
2014. máj. 26. 16:01
 10/13 Walter_Dornberger ***** válasza:

Kedves "vegyész" a kénsavban levő víz nem bontható ki acél elektródákkal, mert az anód beoldódik! Talán a platina. Az iparban a hidrogén peroxidot pont így állítják elő.

A kénsav nagyon szereti a vizet, én a desztiláláshoz mindenképp vákuumot használnék (ha ilyesmire adod a fejed, agy vízsugár-vákuum szivattyú bőszen bele kell férjen) az acél lombikot hagyd a fenébe, vastag falú (vákuumozható) lombikba biztos megy az töményítés.

Az iparban a töményítésre (pl nitrálás után) lángcsöves bepárlót használnak, de tudni kell, hogy mindíg ez szokott felrobbanni.

A kénsav ipari méretekben olcsón előállítható, nem hiszem h bárki is megvenné, ami a 20eFt-os árút érinti , valószínű analitikai tisztaságú anyag lehet, azt pedig otthon nem lehet megcsinálni.

2014. júl. 1. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!