Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kalibrációs egyenest kéne...

Kalibrációs egyenest kéne felvennem. Az adott törzsoldatból készített standardok koncentrációját hogyan tudom kiszámolni?

Figyelt kérdés
Pl.Spektrofotometriával kell meghatározni ismeretlen koncentrációjú oldatot.Előtte 100 mmol/l törzsoldatból készítek st.-okat.St1: 17 ml víz + 3 ml törzsoldat,S2: 14+6, St3: 11+9, St4: 8+12 ; a bemérési adatok.Tudom, hogy a st. koncentrációját kéne a lemért abszorbanciákkal ábrázolni, csak a st. koncentrációt nem tudom kiszámolni.Ill. ha ez megvan, még az is gondot jelent, hogy az ismeretlen mintához 10 ml-t mért be+ 5 ml vizet.Szóval nem ugyanaz az arány...Tudna valaki segíteni??Köszi!

#kalibrációs görbe
2014. máj. 26. 17:02
 1/2 A kérdező kommentje:
Már nem aktuális, mert megvan a válasz..:-)
2014. máj. 26. 22:37
 2/2 anonim ***** válasza:
Bravo
2022. júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!