Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudtok olyan csillagászati,...

Tudtok olyan csillagászati, kozmológiai vagy asztrofizikai témát amelyről lehet készíteni egy tudományos előadást?

Figyelt kérdés

Ki kéne dolgoznom egy oldal bevezetőlyeként egy érdekes és érthető ilyesmiféle témát...De nem tudom mi fogná meg az embereket.

Válaszokat előre is köszönöm!



2014. máj. 26. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Eléggé határesete a fentebb vázolt témáknak, de esetleg csinálhatnál a légkörbe érkező fotonokról. Elmondhatnád, hogy érkeznek, mi szerint szóródnak, mekkora részük szóródik, hogyan észleljük, továbbá kitérhetnél a reflektált fotonokra, amelyek bizonyos része a légkörben lévő aeroszolok miatt kevésbé jut ki, így eljuthatsz az üvegház hatáshoz, amit pedig össze lehet kapcsolni a fekete test sugárzásával alapszinten és itt pedig a Planck- görbére nagyon jó példák a csillagok osztályai. Ebből szerintem nagy vonalakban egy érdekes és nagyon sok mindenre kiterjedő előadást tudnál tartani, ami mindenképpen figyelemfelkeltő lenne. Nekem személy szerint már herótom van a sok fekete lyukazás meg sötét anyagozás miatt, azok az emberek akik erről beszélnek semmit nem értenek hozzá szinte csak ömlesztik a sok műtudást...
2014. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. És ha kitértünk az üvegházhatásra onnan még talán a globális felmelegedésre is tovább lehet vinni... Na mindenesetre ez szerintem egy elég jó téma amit leírtál.Köszönöm!
2014. máj. 26. 20:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Fekete lyukak érdekes téma, vagy a csillag robbanások, esetleg a fénysebesség.
2014. máj. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. máj. 27. 07:50
 5/6 anonim ***** válasza:

- Csillagok élete, fizikája, hő-nyomás/kvantumnyomás, egyensúlyi helyzetek, egyensúly felborulása, stabil és instabil állapotok életük során, haláluk, lehetséges végállapotok és ezek fizikája...


- Nóvák és szupernóvák típusai, jellemzői, ismert szupernóvák és szupernóva-maradványok...


- A Nap fizikája, a plazma mibenléte, jelenségek a Nap felszínén és ezek kapcsolata a mágneses térrel, belső szerkezete, granuláció, napfoltok, kitörések, ciklusok, energiatermelés és -vándorlás a felszínig, hatása a Földre...


- Speciális relativitás, idő-dilatáció, hossz-kontrakció, ikerparadoxon, fénysebesség, (elő lehet adni sok példával, látványosan, hogy érdekes legyen)

2014. máj. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket...!
2014. máj. 28. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!