Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vörös vagy a kék fény...

A vörös vagy a kék fény fotonjának nagyobb a tömege? És miért?

Figyelt kérdés

2014. máj. 26. 22:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
7%
A saját véleményem az, hogy a fény elektromágneses hullám és nem fotonokból álló részecskék sorozata. Ezért csak sugárnyomását tudom elképzelni és nem tömegét.
2014. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%
Az én véleményem meg az, hogy a fény EM hullám és részecskék sorozata IS. Mitovább a fotonnak nincs tömege, amennyire én tudom...
2014. máj. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Első, ez nem vélemény kérdése, hanem tudományos tény hogy a fény egyszerre elektromágneses hullám és szubatomikus részecske.


Kérdésre: energiát ki lehet számolni, E=h*f, ahol f a frekvencia, h a Plank-állandó.

2014. máj. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
Mindkettőnek ugyanannyi a tömege: nulla.
2014. máj. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%

"tudományos tény hogy a fény egyszerre elektromágneses hullám és szubatomikus részecske"

Harmadik, ez így nem igaz. A fény fényként viselkedik mi emberek értelmezzük a viselkedését, hol elektromágneses hullámként hol részecskeként. A leírása nem azonos a viselkedésével.

2014. máj. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"Mitovább a fotonnak nincs tömege, amennyire én tudom..."

"Mindkettőnek ugyanannyi a tömege: nulla."

Nyugalmi vagyis invariáns tömege nincs, mozgási/relativisztikus tömege van: m = E / c^2


"A vörös vagy a kék fény fotonjának nagyobb a tömege? És miért?"

Nos elvileg mivel E = h * f és E = m * c^2, => h * f = m * c^2 => m = (h * f) / c^2


Mivel a vörös fénynek alacsonyabb a frekvenciája, mint a kéknek, ezért kisebb energiájú, így a foton kisebb tömegű is.

2014. máj. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Tom Benko ***** válasza:
52%
A fotonnak nincs tömege, de energia formájában visz magával.
2014. máj. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez már elvisz minket a tömeg-energia ekvivalencia felé, szóval kár ezen vitázni, hogy tömege van-e vagy energiája.

:))

2014. máj. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Tom Benko ***** válasza:
Én inkább azon a véleményen vagyok, hogy azt tekintem a részecske tömegének, amit egy vele együtt mozgó mérleggel mérnénk, azaz a "nyugalmi" tömeget.
2014. máj. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Amikor egy foton pályája elhajlik egy csillag gravitációs terében, azt melyik fajta tömeg okozza?

Respect. :)

2014. máj. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!